Haberler

[AFİŞ] Mor ve Ötesi ile Druga Rika ortak konser verecek

Türkiye’nin Mor ve Ötesi müzik grubu ile Ukrayna’nın Druga Rika rock grubu başkent Kiev’de ortak konserde buluşacak.

İki ülkenin en popüler rock guruplarının uzun süredir ortak yürüttüğü çalışma sonucunda, İngilizce “World On Different Shores”, Türkçe “Her Şey Yolunda” isimli şarkı doğdu. Ortaya çıkan eser rock severlerle ilk defa 17 Eylül Cumartesi, saat 20:30’de Kiev’deki Arena City’de buluşacak.

Proje, bulundukları ülkelerinin en önemli gruplarından olan bu iki ismin, Karadeniz’e kıyıları dışında turistik, ticari ve kültürel anlamda da ortak noktaları ve ilişkileri olan bu iki ülke arasında müzikal bir köprü de kurmak istemesiyle başladı. 2010 yılında başlayan çalışmalar, Druga Rika’nın Mor ve Ötesi’nin davetiyle İstanbul’a gelmesinin ardından iki grubun birlikte stüdyoya girmesiyle meyvesini verdi ve “Herşey Yolunda (Farklı Kıyılardaki Dünya)” ortaya çıktı.

Şimdi iki grup, ortaklaşa verecekleri bir konserde bu çalışmanın ürünlerini de kamuoyuyla paylaşmaya hazırlanıyor. 17 Eylül Cumartesi gecesi Kiev’in sıra dışı mekânı Arena Concert Plaza’da gerçekleşecek konser, Mor ve Ötesi’nin performansıyla başlayacak. Mor ve Ötesi sahneyi ev sahibine bırakmadan evvel iki grup birlikte ilk defa canlı olarak şarkılarını seslendirecek ve gece Druga Rika konseriyle son bulacak.

Kiev’deki müşterek konser; Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçiliği Kültürel Ataşeliği’nin ve tur operatörü Coral Travel’in katkılarıyla gerçekleştirilecek.

 

Yunus Erdoğdu – Kiev- Cihan

 

mor ve ötesi & Dруга Ріка

ARENA CONCERT PLAZA

17 Eylül Cumartesi, saat 20:30
Gişe ve bilet bilgileri: (044) 331 44 34 (Kiev)


Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu