Haberler

[FOTO GALERİ] Türkiye – Ukrayna iş konseyi Odesa ve Kiev’de temaslarda bulundu

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Ukrayna İş Konseyi, Ukrayna’nın ticaret ve liman şehri Odesa ve başkent Kiev’de bir dizi temaslarda bulundu.

DEİK heyeti, Odesa Valiliği Yatırımlar ve Dış İlişkilerden Sorumlu Ludmila Varavva ve Odesa Belediyesi Başkan Yardımcısı Sergiy Çernenko ile bir araya geldi. Verimli geçtiği bildirilen görüşmelerde Odesa Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Necdet Eser de hazır bulundu. İkili görüşmelerde Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticari ve sosyal ilişkileri geliştirmek için müşterek Odesa İş Formu yapılması kararı alındı.

DEİK heyeti daha sonra; T.C. Odesa Başkonsolosluğu, UTİAD ve Odesa Ticaret Odasını ziyaret etti.

Ziyaretin Kiev bölümü, T.C. Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç’in iş heyeti onuruna verdiği çalışma yemeğiyle başladı. Büyükelçi Meriç başkanlığındaki heyet Ukrayna Başbakanı Yardımcısı Sergiy Tigipko ile bir araya geldi.
Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler çok yönlü ele alındı. Türk işadamları son olarak, Ukrayna Ticaret Odaları Birliği’ni ziyaret etti.

Başkanlığını Ruşen Çetin ve Baş danışmanlığını Tahsin Erman yaptığı, DEİK Türkiye – Ukrayna İş Konseyi’nde, Ukrayna’da bulunan işadamları; Ali Sezen, Burak Talu, Ercan Bekar bulunuyor.

Yunus Erdoğgdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu