Haberler

Odesa Başkonsolosluğu’ndan Türkçeye destek

Türkiye’de 15-30 Haziran günlerinde yapılacak 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nda Ukrayna’yı, ticaret ve liman şehri Odesa bölgesinden öğrenciler temsil edecek.

Türkiye’nin Odesa Başkonsolosluğu tarafından, Ukrayna finallerinde başarı göstererek madalya alan Odesalı öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür belgesi verildi. Odesalı öğrencilerin başarısıyla gurur duyduğunu ifade eden T.C. Odesa Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Ahmet Özkan, öğrencilerle yakından ilgilenerek hepsine teker teker hediyelerini takdim etti. Hediyelerin yanısıra öğrencilere ve öğretmenlere birer ‘teşekkür mektubu’ da veren Özkan, Türkiye’de yapılacak 9. Türkçe Olimpiyatlarına katılacak öğrencilere ayrıca başarılar diledi.

Olimpiyatlarda Ukrayna’yı temsil edecek öğrencilerin tamamının T.C. Odesa Başkonsolosluğu sorumluluk alanından çıkması da ayrı bir güzellik olarak nitelendirildi.

Konsoloslukta törenden önce Türk hanımlarının ve Odesa Başkonsolosluğunun hazırlamış olduğu yemekler ikram edildi.

Mart ayı sonunda Kiev’de gerçekleştirilen olimpiyatlarda toplam 44 madalyanın 16’sını alan Odesalı öğrenciler, geleneği bozmayarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Olimpiyatlara bu yıl 130 ülkeden bin öğrencinin katılması bekleniyor.

Zeynep Şule Tekten – Odesa – UkraynaHaber.Com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu