Haberler

Manisa Mesir Festivali’nin onur konuğu Ukrayna oldu

Uluslararası Manisa Mesir Festivali’nin 471. kutlamaları kapsamında Manisa’ya gelen Türkmenistan, Sırbistan, İtalya ve Yunanistan halkoyunları ekipleri, Manisa Belediyesi önünde halkoyunlarını tanıttı.

Manisa Belediyesi hizmet binası önünde yabancı ülkeler halkoyunları gösterisi düzenledi. İlk olarak konuk ekiplerden Sırbistan’ın sahne aldığı halkoyunları gösterisinde, Yunanistan da halkoyunlarını sundu. İtalyan konukların bayrak şovu ilgi topladı, Türkmenistan grubunun halkoyunları gösterileri büyük alkış aldı.

Düzenlenen etkinliğin ardından konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mesir Festivali etkinliklerin tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Ergün, “Festivali daha ünlü hale getirmek için çabalıyoruz. Festivalimiz yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tanınmalı.” dedi.
Bu yıl 471. kez düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Festivali etkinlikleri kapsamında onur konuğu Ukrayna başta olmak üzere Türkmenistan, Azerbaycan, İtalya, Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan’dan yaklaşık 400 konuğu ağırladıklarını belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konukları Manisa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Halkoyunları gösterisinin mesir saçım gününe kadar Manisa’nın büyük meydanlarında devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Ergün, gösterilere tüm Manisalıları davet etti.

Cihan

 

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu