Haberlerİş Dünyası

Ukrayna’daki Türk işadamları derneğinin yeni başkanı bir oy farkla seçildi

Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk işadamları derneği yeni başkanı uzun süredir devam eden seçim ve propaganda süreci sonucunda seçildi. Ukrayna’da önde gelen Türk sivil toplum kuruluşlarından, Uluslararası Türk-Ukrayna İşadamları Derneği’nin (TUİD) yeni başkanı ATA Şeker Şirketi’nin sahibi Necmi Doğan oldu.

Kayıtlı 110 işadamının oy kullandığı seçimlerde 55 oy alan Doğan diğer başkan adayı Günsel Ulaşım Şirketi’nin sahibi Selami Güner’in 54 oy alması sonucunda TUİD’in yeni başkanı oldu. Selami Güner’e verildiği öne sürülen bir oy ise geçersiz sayıldı.

Ayrıca toplantıda başkan ile birlikte yeni yönetim kadroları da belirlendi.

Necmi Doğan yaptığı açıklamada “Üyelerin derneğin etkinliklerine ve çalışmalarına aktif katılımına önem veriyoruz. Derneğin üye tabanının genişlemesine paralel, dernek üyeleri sektörlere ayrılacak. Farklı sektörlerde iş yapan firmaların ortak sorunları kayda geçirilecek ve kurumsal hafıza oluşturulacak. Ortak sorunların çözümü ve sektörlerin gelişimi için yapılabilecekler ortaya koyulacak, sektör temsilcileri arasında birbirlerini tanımayanlar varsa, bu komisyonlar vasıtasıyla bu tanışma ortam sağlanacak.” dedi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu