Haberler

Ukrayna Dışişleri Bakanı Grişçenko, Nisan’da Türkiye’ye geliyor

47. Münih Güvenlik Konferansına katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Konstantin Grişçenko görüştü. Bakanlar ikili görüşmelerde Nisan ayı sonunda ‘Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi’ ilk oturumunun hazırlıkları için Türkiye’de buluşma karar aldı.

Nisan ayında buluşacak olan Davutoğlu ve Grişçenko, Avrupa Konseyi (AK) Bakanlar Komitesi Dönem Başkanlığı’nı yürüten Türkiye’nin, dönem başkanlığını 11 Mayıs’ta Ukrayna’ya devri sırasında da bir araya gelecek.

Mart ayında da taraflar dışişleri bakanları yardımcıları seviyesinde karşılıklı etkileşim ve Avrupa ile entegrasyon konularını görüşmek için bir araya gelecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kiev’e Ocak ayında yaptığı ziyareti esnasında iki ülke arasındaki stratejik işbirliğinin gelişmesi için gereken yapılması anlaşmalar ve işbirliği öncelikleri belirlenmişti. Başbakan Erdoğan, Ukrayna ile serbest ticaret anlaşması ve vizelerin kaldırılması hususunda yapılacak anlaşmaların ilişkilerin gelişiminde önemli rolü olacağını söylemişti.

 

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

 

 

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu