Haberler

Topolino Anaokulu yeni yıla merhaba dedi

Odesa’nın gözde anaokullarından olan “ TOPOLİNO” yeni yıla merhaba dedi. Coşkulu bir atmosferde geçen yeni yıl kutlamaları sırasında çocuklar kabiliyetlerini sergileme imkânı buldu.

Topolino’lu minikler şiirler okudu, şarkılar söyledi ve yeni yıl ile ilgili dileklerde bulundu. En az çocukları kadar heyecanlı olduğu görülen anne ve babalar da programa yoğun ilgi gösterdi.

Programda çocuklar Ukraynaca ve Rusça şarkılar söyleyip dans etti.Minklerin Türkçe okudukları şiir ve yeni yıl ile ilgili güzel dilekleri ise seyirciler tarafından büyük bir beğeni kazandı.

Programa renk katan Noel Baba ve Torunu çocukların heyecanla bekledikleri hediye paketini vermesiyle program sona erdi.

Topolino Anaokulunda 50 öğrenci eğitim ve öğrenim görüyor. Ukrayna Eğitim Bakanlığına bağlı Özel bir eğitim kurumu olan Topolino’da, Ukraynaca, Rusça, İngilizce ve Türkçe olmak üzere 4 dil de eğitim veriliyor.

Temiz ve sıcak bir atmosferde faaliyetlerine devam eden Topolino,  artan ilgiye paralel olarak yeni projelerle gelecek yıllarda hizmet kalitesini daha da yükseltmeyi hedefliyor.

Topolino Anaokulu idarecisi Mücahit Değirmenci anne ve babaların anaokullarına büyük bir ilgi gösterdiklerini belirterek yeni yılın yeni umutlarla dolu olduğunu ifade etti ve 2011 yılının tüm insanlık âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Zeynep Tekten – Odesa – Ukraynahaber.Com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu