Haberler

Başbakan Erdoğan kimlere neden şoförlük yaptı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün makam aracını kullandı. Başbakan’ın sağındaki koltukta Gül, arka koltukta da Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Cumhurbaşkanı Asif Ali Zerdari yer aldı.

Türkiye-Afganistan-Pakistan Üçlü Zirve Toplantısı kapsamında Çırağan Sarayı Ottoman Salonu’nda basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından Başbakan Erdoğan, Gül’ün makam aracının direksiyonuna geçti ve üç cumhurbaşkanı ile Cuma namazı için Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne gitti.

Karzai ve Zerdari’nin de bulunduğu Gül’ün makam aracını Başbakan Erdoğan dikkatli bir şekilde kullandı. Erdoğan’ın sağındaki koltukta Cumhurbaşkanı Gül; arka koltukta da Karzai ve Zerdari yer aldı.

Üç cumhurbaşkanı ve Başbakan Erdoğan, daha sonra araçtan inerek Cuma namazı için camiye girdi. Namazı kılan lideri daha sonra Gül götürdü. Gül araçtan inerken, İstanbul, trafiğinde araba sürmek nasıldı? diye sorna gazetecilere sadece; özlemişim dedi.

Uğur Öztürk – İstanbul – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu