Haberler

[Foto Galeri] Liman Kupası ödülleri sahiplerini buldu

Ukrayna Ulusal Yarış Serisi içinde yer alan ve toplam 5 etaptan oluşan  “Liman Kupası”nda dereceye girenlere kupaları düzenlenen ödül töreninde verildi.

18 Aralık 2010 Cumartesi günü Odesa’da yapılan ödül törenine Ukrayna medyası da yoğun ilgi gösterdi. Düzenlenen ödül töreninde etaplarda ve genel klasmanda dereceye giren ferdi sporculara ve ekiplere kupaları dağıtıldı.

Kupanın tek Türk sporcusu Selami Sezer’e de gösterdiği başarılı katılım için “Takdir Plaketi”  verildi.  Sezer’e plaketini törenin onur konukları arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Necdet Eser verdi.  

Yapılan ödül töreninde bir konuşma da yapan Eser; “Ukrayna Ulusal Yarış serisinde bir Türk sporcunun da yarışmalara katılmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Selami Sezer’e kendi imkânlarıyla ülkemizi başarıyla temsil etmesinden ötürü Sezer’e teşekkür etti”.

T.C. Odesa Ticaret Ataşesi Eser UkraynaHaber.Com’a yaptığı açıklamada: Türk sporcu Selami Sezer’in kendi kısıtlı imkânlarıyla ülkemizi Ukrayna’da başarıyla temsil ettiğini, daha iyi dereceler yapması için Ukrayna’da iş yapan Türk iş adamlarımızın Sezer’i desteklemeye çağırdı.

Yunus Erdoğdu – Odesa – UkraynaHaber.Com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu