Haberler

Erdoğan’ı Time anketindeki tahtından kim indirdi?

Time dergisinin yaptığı ankette ilk sırada yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, wikileaks olayının ardından ikinciliğe düştü, birincilik koltuğuna ise son dönemin en çok tartışılan ismi geçti.

Time Dergisi’nin “Yılın İnsanı” anketinde, listenin yeni lideri Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan wikileaks’ın kurucusu Julian Assange oldu. Assange’nin toplam puanı Recep Tayyip Erdoğan’dan daha az. Ancak ortalama reyting’i daha yüksek olduğu için Assange listenin zirvesine yükseldi.

Listenin üçüncü sırasında şarkıcı Lady Gaga, dördüncü sırasında ise komedyenler Jon Stewart ve Stephen Colbert bulunuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da adaylar arasında gösterildiği ankette toplam 25 kişi yarışıyor.

Vatandaş şimdide Başbakan’a puan vermek için internette örgütleniyor. Ayrıca, sadece Erdoğan’a oy vermiyor. Diğer adayların ortalama reytinglerini düşürmek için onlara düşük puan veriyor.

Ancak, birinci olsa dahi bu anket Erdoğan’ın ‘yılın kişisi’ yapmayabilir. Time dergisi, editörlerin ‘2010 yılın kişisi’ni seçerken internet anketine bağlı kalmak zorunda olmadıklarını açıkladı.

 

Oy kullanmak için link:
http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2028734_2028733_2028721,00.html

Yapılacak şey ise:
1. Açılan haber sayfasında, ERDOGAN’ın RESMİ’nin tam üstündeki “SLIDER” (kayan ibre) ile 0-100 arası puan ayarlıyorsunuz.
2. O anda, “KARAKTER DOGRULAMA” penceresinde VERİLEN KELİMELERİ “aynen” yazıp, “SUBMIT” tuşuna basıyorsunuz!

UkraynaHaber.COM

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu