HaberlerTurizm

15 milyon turist bekliyorlar!

Türkiye ile birlikte turizm konusunda dünyanın parlayan yıldızlarından olan Mısır bu yıl 15 milyon turiste ev sahipliği yapacak.

Kabine üyesi Megdi Radi, 15 milyondan fazla turistin ülkeye gelmesini beklediklerini açıkladı. Radi, turizmin ülke ekonomisinin itici motorlarından biri olduğunu belirterek bu konuda daha fazla yatırım yapmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Yılın ilk yarısında ülkeye gelen turist sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yaklaşık yüzde 20 artarak 6,9 milyona ulaştı. Turizm Bakanı Züheyr Garana eylül ayındaki açıklamasında ülkeye gelen Avrupalı turistlerin sayısında yüzde 21’lik bir artış sağlandığını belirtmişti.

Ülkeye gelen turistler arasında başta Rusya, Ukrayna ve eski Sovyetler Birliği cumhuriyetleri olmak üzere Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkeler ön sıraları alıyor. Türkler de son yıllarda Mısır’ı tercih edenlerin başında geliyor.

Mısır’a gelen turistler Kızıldeniz kenarındaki Şarm el Şeyh, Hurgada ve Sina Yarımadası’ndaki diğer dinlenme yerlerini tercih ettikleri gibi Piramitler, Krallar Vadisi ve İslami Kahire gibi tarihi yerleri de geziyor.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu