Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Ukrayna’da yaşayan Azeriler iftarda bir araya geldi FOTO GALERİ

Ukrayna’da yaşayan Azeriler, iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkent Kiev’deki Türk Tike restoranında bir araya gelen Azeriler, hasret giderdi .

İftar programına, Azerbaycan’ın Kiev Büyükelçiliği çalışanları, GUAM’ın (Gürcistan, Ukrayna, Ermenistan ve Moldova) temsilcisi, Türkiye Büyükelçiliği mensupları, din adamları, Türk iş adamları ve Ukrayna’daki Azeri diasporasının temsilcileri katıldı.

Ukrayna Azerbaycanlıları Kongresi Başkanı İlgar Abbasov, Cihan’a yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının kurtulması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, iftar programı vesilesiyle bütün dünya Müslümanlarının, Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Yemek duasını yapan, Ukrayna Müftüsü Şeyh Ahmed Tamim daha sonra iftara katılanlardan halen inşası devam eden Kiev’in ilk camisine yardım talebinde bulundu.

 

YUNUS ERDOĞDU – KİEV – CİHAN

 

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]