Haberler

Haziran’ın ilk 20 günü Antalya’daki oteller dolu ama…

Rus pazarında haziran dönemi satışları, erken rezervasyonun cazip indirimleri, okulların kapandığı ilk haftalar olması ve aylar önce yapılan rezervasyonlar nedeniyle dolu gidiyor. Haziran’ın ilk 20 günü Antalya otelleri yüzde 100`e varan doluluklar ile geçecek.

Ancak otobüs kazası ile zedelenen imajımız, şimdi de aşırı doluluklar (overbooking) nedeniyle bir kez daha sorgulanıyor. Rus misafirler tanımadıkları kişilerle aynı odalarda birleştiriliyor veya akşama kadar otel lobilerinde bekletiliyor.

Yani bir anlamda oteller kötü geçen son iki sezonun acısını suçu olmayan Rus turistlerden çıkartıyor. Halbuki son yıllarda açılan 5 yıldızlı oteller ve yükselen servis kalitemiz ile iyi bir imaj yakalamış ve rakiplerimizi geride bırakmıştık. Ama aşırı hırs ve daha cok geceleme yapma hedefi, otellerin shorta girerek imaj zedelenmesine yol açıyor. Daha şimdiden internet sayfalarında, blog ve forumlarda bu sorunlar Rus misafirler tarafindan tartışılmaya başlandı ve Antalya`ya gidecekler uyarıldı.

Tasvip etmedigimiz bu uygulamalar, pek iç açıcı gözükmeyen temmuz ve ağustos satışlarını ve doluluklarını etkileyebilir.

Orhan Sancar
orhansancar@hotmail.com.tr

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu