Haberler

Gazze’de bir okul! [FOTO GALERİ]

Uzun zamandır başlattığımız “GÜNÜN HİKÂYESİ” uygulamasını iş yoğunluğundan dolayı aksatıyorduk. Fakat az önce gelen bir e-postayı görünce, bunu da geçte olsa yayınlamalıyım diye düşündüm.

Olay 2009’da bizler yeni yılı kutlarken gerçekleşmişti. Filistinli hastane kaynakları, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumuna ait okula ( UNRWA SCHOOL IN BEIT LAHIA , GAZA , PALESTINE ) isabet eden İsrail’in bombalı saldırısında ölenlerin sayısının ilk anda en az 40 olduğunu duyurmuştu. Ölenlerin sayısının 40’ı bulduğu bu saldırıda yaralananları varın siz hesap edin.

Foto galeri de gördüğünüz fotoğraflarda göreceğiniz ışıklar, havai fişek filan ya da yeni yıl kutlaması değil.

Bu fotoğraf bütün Yahudiler olmasa da İsrail’in insanlığa bakışının görünüşüdür: çünkü orada katledilenler sadece Müslümanlar değil, Hıristiyan Filistinliler de var.

En önemlisi soy ağacı Âdem Aleyhisselâm’a dayanan “insanlık ağacının” yeşeren dallarının İsrail’in çıkardığı kasırga ile kopmasıdır.

Peki, Yahudi zihniyetinin fotoğrafı bu iken asırlar önce, Efendimiz (aleyhissalatü vesselam) ne yapmıştı?

Bir gün Efendimiz (aleyhissalatü vesselam) sahabeler ile birlikte oturuyorlardı. O sırada yoldan bir cenaze geçiyordu defnetmeye götürülen. Cenazeyi gören Efendimiz (aleyhissalatü vesselam) ayağa kalktı ve adeta saygı duruşunda cenazenin geçmesini bekledi. Bunu gören Sahabe Efendilerimiz çok şaşırdı ama ses etmediler. Onlar da kalkıp beklediler. Efendiler Efendisi (aleyhissalatü vesselam) böyle yapıyorsa elbette bir bildiği vardı. Cenaze geçtikten sonra meraklarına daha fazla dayanamayan sahabeler sorarlar:

“Ya Resulullah (aleyhissalâtü vesselam), ayağa kalktın ama o cenaze bir Yahudi’ye aitti”. Bunu Efendiler Efendisi bilmez mi, elbette O da bilmekteydi. Ve cevap müthiştir, işte İslam’ın güzelliği:

“Ama insandı!”

 

ukraynahaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu