Haberler

İsrail, insani yardım gemilerini vurdu: En az 16 ölü FOTO

İsrail güçleri, ‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’ kampanyası kapsamında Gazze’ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filoya ateş açtı. En az 2 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, İsrail askerleri helikopterle gemiye inerek ateş açtı. Saldırı sırasında 2 kişi öldü, en az 30 kişi yaralandı. Gemilerden geçilen ilk görüntülerde, bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü. İnsani yardım filosundaki gemilerden sadece ”Mavi Marmara” gemisiyle bağlantı kurulabilirken, şu an bu gemi ile de bir bağlantı kurulamıyor. Görüntülerde çok sayıda yaralının yerlerde yattığı görülüyor.

Gazze’deki Hamas hükümetinin lideri İsmail Haniye, İsrail güçlerinin Gazze’ye yardım getiren gemilere müdahalesini kınadı. Haniye, İsrail’in, ”Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Gazze’ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filoya İsrail’in müdahelesini ”acımasız bir saldırı” olarak yorumladı.

 

MAVİ YOLCU GEMİSİ / CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu