Haberler

İşte dünyanın en kaliteli şehri

Avusturya’nın başkenti Viyana, yaşam standartları göz önüne alındığında dünyanın en yaşanılır, kaliteli şehri seçildi. Listenin ilk 50 sırasında Türkiye’den herhangi bir şehir bulunmazken, Irak’ın başkenti Bağdat en son sırada yer aldı.

Mercer araştırma şirketi, 2010 Kaliteli Yaşam Anketi adlı çalışmasını yayımladı. Mercer, devlet organlarına ve uluslararası şirketlere yatırım araştırmaları konusunda yardımcı olmak için her yıl dünya ülkelerini belli kriterleri göz önüne alarak mercek altına alıyor.

Mercer’e göre yaşamak için tercih edilebilecek en iyi şehir Avusturya’nın başkenti Viyana. Sadece ekonomik değil kültürel anlamda da Viyana Avrupa’nın önemli şehirlerinden biri. Listede ikinci sırada İsviçre’nin Zürih kendi, üçüncü sırada ise Cenevre yer aldı. Listede Paris 34, Londra 39, Barcelona 44, Washington 45, New York 49, Kiev 161, Moskova ise 166. sırada yer aldı.

Bu yıl dünyada 221 şehir üzerinde yapılan araştırmada güvenlik açısından en tehlikeli şehir olarak belirlenen Irak’ın başkenti Bağdat 14.7 puanla en son sırada kaldı.

(CİHAN)

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu