Haberler

Romanya’da büyük yangın: 2 bin dükkan yandı FOTO GALERİ

Romanya’nın başkenti Bükreş’teki Avrupa Pazarı olarak adlandırılan Dragon Roşu (Kızıl Ejder) alışveriş merkezinde bu sabah saat 04.30 sıralarında meydana gelen yangında 2 bin dükkan içindeki mallarla birlikte yandı.

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. İşe erken başlayanlar mallarını kurtarırken, kurtarılan mallar çarşının dışındaki alana yığıldı.

Yangına müdahale eden 120 kişilik itfaiye ekibi de zor anlar yaşadı. Dumandan zehirlenen bir itfaiye eri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti, yaralanan 4 kişi de tedavi altına alındı.

Yanan dükkanların daha çok Çin ve Türkiye’den gelen tekstil, mutfak eşyası, plastik gereçlerle dolu olduğu bildirildi. Yanıcı hammadde nedeniyle yangın kısa sürede komşu dükkanlara yayıldı. Yanan 2 bin dükkanın çoğunlukla Çinlilere ait olduğu, ancak 200 kadar Türkün de yangında mallarını kaybettiği tahmin ediliyor. İlk belirlemelere göre toplam zararın 10 milyon Euro’yu geçtiği belirtiliyor.

Kontrol altına alınan yangında söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Yer yer içerden patlama seslerinin geldiği yangının ilave itfaiye ekibiyle öğle saatlerinde tamamen söndürülmesi bekleniyor.

 

NECDET ÇELİK BÜKREŞ CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu