HaberlerTeknoloji

300 bin sipariş kesmedi iPad çılgınlığı sokağa taştı

Apple iPad isteyenler sonunda muradına erdi. 300 bin sipariş kullanıcılara yetmedi. Apple mağazalarının önünde kuyruklar oldu.

APPLE Başkanı Steve Jobs’un devrim olarak nitelediği iPad, ABD’de 221 mağazada satışa sunuldu. Dokunmatik tablet bilgisayar olarak ünlenen Apple iPad sonunda tüketiciyle buluştu. Uzun kuyruklarla önce ABD’de satışa sunulan dokunmatik bilgisayar dev bir iPhone olarak da alaya alınan iPad yenilikçi bir yönü olmadığı iddiasıyla eleştiriliyordu. Ön sipariş verenler için süre biraz daha uzasa da yaklaşık 300 bin adet olarak belirtilen rakamın evlere ulaşmaşı bekleniyor. Sabırsız olanlar ise bir gece önceden Apple mağazalarının önünde kuyruğa girdi.

HAYAL KIRIKLIĞI MI, TEKNOLOJİ HARİKASI MI İŞTE iPAD’İN ÖZELLİKLERİ

16 GB’lık modelin 499 dolardan satışa sunulduğu iPad’lerin 32 GB 599 ve 64 GB 699 dolar hafızaya sahip modelleri Wi- Fi bağlantı opsiyonları ile farklı fiyat aralıklarında müşterilere sunuluyor. iPad’in Ukrayna’ya ne zaman geleceği netlik kazanmazken, uzmanların iPad satışlarına ilişkin öngörüleri ise oldukça olumlu. Morgan Stanley, Apple’ın bu yıl 6 milyon adet satış yapacağını savundu. Apple, iPad satışlarında 2 yılda toplam 4.5 milyar dolar gelir etmeyi hedefliyor. Apple iPad’in Jobs’un iddia ettiği gibi devrimsel ürün olmadığını söyleyenler 2010 yılında 2.5 milyon adet satış öngörürken, tersini savunanlar satışların 10 milyona ulaşacağını savunuyorlar. Apple daha şimdiden 3 milyon adet iPad ekranı için hazırlık yaptığı belirtiliyor.

1 KİŞİYE EN FAZLA 2 ADET

APPLE, 1 kişiye en fazla 2 adet iPad satarak karaborsanın önünü almaya çalışıyor. iPad sabırsızları için online müzayede sitesi ebay satılan iPad’lerle ekranları süsledi. iPad yine birçok komedi ve haber programına da konu oldu.

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu