Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

“TÜRKİYE VE AZERBAYCAN, İRAN’I İŞGAL EDECEK!”

Türkiye ile İran'ın savaşması planı devrede....

Rusya’nın, Ukrayna’yı işgal etmesinin fikir mimarı şimdi de Türkiye ile Azerbaycan’ın, İran’ı işgal edeceğini söyledi. Aşırı Rus muhafazakar siyasetçi, tiyatro yönetmeni, “Zamanın Özü” hareketinin lideri Sergey Kurginyan:

“Türkler sonunda Azerbaycan’ı kontrol altına aldı. Bizim için iyi! Biz hem Azerbaycan hem de Türklerle görüşüyoruz. Şimdi Azerbaycanlılar, Güney Azerbaycan hakkında konuşuyor. Biliyor musunuz, Güney Azerbaycan nerede? İran topraklarında… Er yada geç Azerbaycan ve Türkler, birleşecekler ve İran‘ı yok edecekler! İran da bunun farkında. O zaman ben sorarım? Tanrı korusun İran ile Türkiye arasında, Güney Azerbaycan konusunda ihtilaf olursa; biz, Türklerle “kardeşlik” yaptığımıza memnunuz ya? Hani şu NATO üyesi olanlara, İran‘ı mı vereceğiz? Siz aklınızı mı kaybettiniz?!”

Sergey Kurginyan, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasındaki propaganda faaliyetleri ve işgal çağrıları nedeniyle , AB ülkelerinin yaptırımları altına alınmıştı.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]