Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Ekonomi

Çin Merkez Bankası altın toplamaya devam ediyor

Çin Merkez Bankası'nın altın rezervleri Aralık ayında da arttı

Üç yıldan fazla bir süreden beri altın alımı yapmayan Çin, altın rezervlerinde art arda ikinci ayda artış bildirdi.

Cumartesi günü internet sitesinde yer alan verilere göre, Çin Merkez Bankası Aralık ayında varlıklarını 30 ton artırdı. Bu, Kasım ayındaki 32 ton ilaveyi takip ediyor ve ülkenin varlıklarını toplam 2.010 tona çıkarıyor.

Dünya Altın Konseyi’nin talep eğilimleri raporuna göre, merkez bankası külçe alımları geçen yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 400 tonla rekor kırdı ve yalnızca dörtte biri halka açık kurumlara gitti. Çin’in altın alımını açıklaması, bu gizemli alıcıların kimliğine biraz ışık tutuyor. Piyasa gözlemcileri, Rusya’nın başka bir alıcı olabileceğini düşünüyor.

Çin daha önce rezervlerini nadiren bildirmişti. Kasım ayındaki 32 tonluk artış, Eylül 2019’dan bu yana ülkenin bildirilen ilk girişi oldu. Bundan önce, önceki son artış Ekim 2016’daydı.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]