Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Gündem

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov askerlere seslendi: Sekiz yıldır bildiğin şeyi şimdi tüm dünya gördü.

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Pazartesi günü Ukrayna’nın iki ayrılıkçı bölgesi Donestk ve Luhansk’ın bağımsızlığını tanıdığını açıklayarak Batı’nın büyümesinden korktuğu Ukrayna geriliminde yeni bir hamle yaptı.

Bunun üzerine Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, ordu mensuplarına yönelik bir mesaj yayınladı.

İşte Reznikov’un mesajı:

Sevgili askerler ve denizciler, çavuşlar ve subaylar, subaylar, generaller ve amiraller! Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin sevgili çalışanları!

Belirsizliğin karanlığı çöktü.

Sekiz yıldır bildiğin şeyi şimdi tüm dünya gördü.

Cesaretiniz, özveriniz ve profesyonelliğiniz sayesinde bunca yıldır amansız bir savaş yürüten, kadın ve çocukların arkasına saklanan düşmanın planları boşa çıktı.

Okullara ve evlere ateş açtı. Adam kaçırdı ve işkence yaptı. Yalan söyledi ve korkuttu. Topraklarımızı yağmaladı ve yok etti.

Dün gerçek yüzünü gösterdi.

Özgür bir dünyayı rehin almak isteyen bir suçlunun yüzü. Suçunun farkında olan ve etrafındaki herkesi döngüsel bir garantiyle birbirine bağlamaya çalışan. Çünkü korkuyor. Sonuçta, suç kesinlikle cezalandırılacaktır.

Avrupa, dürüst cevaplardan kaçınmanın gerçek maliyetini sizin sayenizde anladı.

Kremlin, Sovyetler Birliği’nin yeniden canlanması yolunda bir adım daha attı. Yeni Varşova Paktı ve yeni Berlin Duvarı ile.

Onu ayıran tek şey Ukrayna ve Ukrayna ordusu.

Seçimimiz çok basit: ülkemizi, evimizi, ailemizi savunmak. Bizim için değişen bir şey olmadı.

Şimdi daha fazla olacak bir dizi gerçek arkadaş göreceğiz. Şimdi bizi yıllarca teslim olmaya ikna eden o “arkadaşlar” saklanamayacaklar.

Önümüzde zorlu bir yol meşakkat var. Kayıplar olacaktır. Acıdan geçmemiz, korku ve umutsuzluğun üstesinden gelmemiz gerekecek.

Ama kesinlikle kazanacağız. Çünkü biz kendi toprağımızdayız ve hakikat arkamızda.

Halkımız Ukrayna ordusunu destekliyor. İnsanların inancı, her şeyi doğru yaptığımızın bir işaretidir.

Şimdi devletin askeri-politik liderliğinin ve Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin komutanlığının tüm çabaları savunmayı güçlendirmeyi amaçlıyor. Özellikle, bir kısmını almış olduğumuz ortakların yardımını en üst düzeye çıkarmak için.

Birçoğu duygusal olarak kaotik kararlara itecek. Buna izin vermeyeceğiz. Gücümüz birlik ve güvenledir. Serinkanlı bir kafayla.

Sakin olalım. Sisteme sahip çıkalım.

Kardeşlerin hatırası için.

Sevdiklerimiz için.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine Zafer!

Ukrayna’ya zafer!

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]