Haberler

Evinde yaptığı İHA ile sigara kaçakçılığı yaparken yakalandı

Zorunlu iniş. Sınır muhafızları, ev yapımı bir drone ve sigara kaçakçılı yapan kişiyi yakaladı.

Son dönemde insansız hava araçları kaçakçılık için yoğun şekilde kullanılıyor bunun en son örneği yakayı ele verdi. Kullandıkları teknoloji şaşırttı.

Ukrayna Devlet Sınır Muhafız Teşkilatı, Ukrayna sınırını etkin bir şekilde korumaya devam ediyor. Ukrayna ile Polonya sınırına yaklaşık 30 kilometre mesafede İHA ile bir kaçakçı gözaltına alındı.

İHA operatörleri, Volın Sınır Müfrezesinin operasyonel birimleri ve Ukrayna İstihbarat Teşkilatı (SBU)’nun müşterek operasyonu ile tespit edildi.

Rivne Sınır Muhafız Departmanı’nın müdahale grubu, insansız hava aracının muhtemel fırlatma yerini belirledi. Sınır muhafızları bir arabanın yanında anteni açılmış bir dizüstü bilgisayarı olan iki adam yakaladı. Ukrayna-Polonya sınırının haritası laptop ekranına indirilmişti. Yakınlarda bir fırlatma mancınığı, İHA’lar için yedek piller ve kutu kutu sigara vardı.

Kolluk kuvvetleri, paraşütle iniş yapan uçak tipinde ev yapımı bir İHA buldu.

Sınır muhafızları, tespit edilen İHA hakkında işbirliği yapan birimlere ve Polonyalı meslektaşlarına da bilgi verdi. Şu anda, İHA Lüboml Bölge Polis Departmanına teslim edildi.

Çok yönlü soruşturma başlatıldı.

İlk tespitlere göre Ukrayna ile AB arasında sigara kaçakçılığı için kullanıldı. Kısa süre önce de iki adet İHA yakalanmıştı benzer şekilde

Sınır muhafızları, İHA ile hava yoluyla kaçakçılığı önlemek için gerekli tüm önlemleri almakta. Toplamda, bu tür 30’dan fazla girişim durduruldu ve yılın başından bu yana 36 uçak gözaltına alındı.

Her gün Ukrayna ve dünya gündemine dair haber ve analizler ücretsiz olarak cep telefonunuza gelsin ister misiniz?

Siz de ‘Zamanım yok, hazır önüme gelsin’ diyenlerdenseniz, günün öne çıkan gelişmeleri ve gündeme dair analizlerini WhatsApp uygulaması aracılığıyla telefonunuza toplu halde gönderiyoruz. Bunun için yapmanız gereken çok basit iki işlem var.

WhatsApp Bültene nasıl üye olabilirsiniz?

  1. Numaramızı hiç kaydetmeden buraya tıklayıp direk “bülten” yazabilirsiniz.

2. UkraynaHaber.com’a ait +380636656525 numarasını telefon rehberinize kaydedin.

Mobil cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın ve bu numaraya “Bülten” yazarak bir mesaj atın.

Hepsi bu kadar…

Telefon numaranız kesinlikle başka kişilerle paylaşılmayacaktır ve sadece WhatsApp bülteni için kullanılacaktır.

Bülten üyeliğinizi nasıl sonlandırabilirsiniz?

WhatsApp’ınıza mesaj gelen numaramıza sadece “İPTAL” yazılı bir mesaj atarak üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Gelen bültenimizi telefonunuzdaki diğer numaralara göndererek haber ve analizleri YouTube.com/UkraynaHaber‘teki videoların daha çok kişiye ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.


YouTube KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!


TELEGRAM KULLANIYORSANIZ HABERLERDEN CANLI YAYINLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ TEK TIKLA KANALIMIZA ABONE OLABİLİRSİNİZ…


Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu