Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Gündem

Kıyiv’de 5 Nisan’dan itibaren katı karantina tedbirleri alınacak

Kliçko: Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de 5 Nisan'dan itibaren okulları ve anaokullarını kapatacak, metro dahil tüm toplu taşıma araçları özel izinle çalışacak.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de artan koronavirüs (Covid-19) vakaları katı karantina tedbirlerini getirdi.

Kıyiv Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, başkent Kıyiv’de, 5 Nisan’dan itibaren daha katı karantina kısıtlamaları getireceğini, metro dahil tüm toplu taşıma araçlarıyla seyahat yalnızca özel geçiş izinleriyle mümkün olacağını, okulları ve anaokullarını kapatacağını duyurdu.

Kliçko, 5 Nisan Pazartesi gününden itibaren Kıyiv’deki koronavirüsten hastalık ve ölüm oranlarındaki artış nedeniyle daha katı kısıtlamalar getirdiğini söyledi.

Telegram kanalından açıklama yapan Kliçko; “5 Nisan Pazartesi gününden itibaren, başkentte tüm okulları ve anaokullarını kapatılacak. Tüm toplu taşıma hem karayolları hem de metro özel yolcu geçiş izinleriyle çalışacak. Yani, yalnızca kritik altyapı işletmelerindeki işçilerin taşınması için.” dedi.

Kurumların, işletmelerin, kurumların yöneticilerinin çalışanları uzaktan çalışmaya göndermeleri gerektiğini ifade eden Kliçko, 1 Nisan’dan itibaren restoranlar ve yemek hizmetlerinin sadece paket servis yapabileceğini belirtti.

Kolluk kuvvetleri, kurumlar, kuruluşlar ve vatandaşların salgın kurallarına uyup uymadıklarını kontrol edecek.

Alınacak tedbirler için Klçiko, “Umarım bu, virüsün hızlı yayılma dalgasını bastırmamıza ve trajik sonuçlarını önlememize yardımcı olur.” diye konuştu.

Klçiko’nun verdiği bilgilere göre; son günlerde başkentte günde binden fazla hasta var, can kaybı günlük 35-40 hasta değişiyor, günlük hastaneye kaldırılan vaka sayısı 700’ün üzerinde, toplu taşıma araçları aşırı kalabalık, toplum koronavirüs ile ilgili çağrılara uymuyor, başka seçenek kalamadığı için katı tedbirler alındı.

Hastaneler hakkında da bilgi veren Kliçko, başkentin hastanelerindeki durumun son derece kötü durumda olduğunu söyledi. Şehirde, ek yataklarla kapasite arttırılmaya çalışıyor, Covid19 hastaları için son haftalarda ilave bin 100 yatak daha hazırlandı.

Edinilen bilgiye göre toplamda, başkentin sağlık kurumlarında neredeyse 6 bin 170 hasta bulunuyor.

23 Mart’tan beri Kıyiv COVID-19’un yayılma tehlikesini göstermesi açısından “kırmızı” seviyesine çıktı. Başkentte dün gece 1 bin 100 COVID-19 hastasından, 35’i hayatını kaybetti.

Muhabir: Yunus Erdoğdu | Kıyiv – [email protected]

Twitter: @erdogduy

Olay yerinden Canlı Yayınlar için : Twitter: @ukraynahaber

Facebook: facebook.com/erdogduy

İnstagram: instagram.com/ukraynahabercom/

Son Dakika için Telegram Haber Kanalımız:
https://t.me/ukraynahaber
Haber İhbar Hattı WhatsApp:

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]