Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Sağlık

Ukraynalıların en çok güvendiği aşı belli oldu işte anket sonuçları

Ukraynalılar arasında en güvenilir olan aşı: Pfizer

“Research & Branding Group” veri ve anket şirketi Ukraynalıların en çok hangi aşıya güvendiğini araştırdı.

Ukraynalıların yüzde 23’ü Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Alman aşısı “Pfizer / BioNTech” kalitesine güveniyor.

Ankete katılanlar arasında en çok güven duyulan ilk üç aşı; yüzde 23 “Pfizer / BioNTech”, yüzde 16 İsveç-İngiliz “AstraZeneca / Oxford” ve yüzde 12’si Amerikan “Moderna” oldu.

Aynı zamanda, anket verileri Ukraynalıların yüzde 44’ünün Ukrayna sağlık sisteminin nüfusun aşılanmasıyla başa çıkma yeteneğine sahip olmadığına inandığını gösterdi.

Ankete katılanların yüzde 35’i Ukrayna tıbbının aşı ile yalnızca kısmen baş edeceğine inanıyor. Ve sadece yüzde 20’si ülkede aşı olma olasılığı konusunda olumlu düşünüyor.

Aşılamanın küresel başarısına gelince, Ukraynalıların görüşleri ikiye bölündü: Katılımcıların yüzde 39’u toplu aşılamanın insanlığı normal yaşama döndürebileceğine inanırken, Ukraynalıların yüzde 36’sı tam tersi bir bakış açısına sahip,  yüzde 25’lik bir kesim ise kararsız.

Ukrayna’da Rus aşısı Sputnik V yasaklandı

Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla, Rusya üretimi olan ve korana virüse karşı geliştirilen Sputnik V aşısının ülkede kullanımı resmi olarak yasaklandı. Bakanlar Kurulu tarafından yayınlanan resmi açıklamada, “Ukrayna Parlamentosu tarafından agresif olarak kabul edilen ülkeden, Covid-19’a diğer bir adıyla SARS-CoV-2’ye karşı üretilmiş aşı ya da diğer tıbbi malzemelerin temini yasaklanmıştır” ifadesi yer aldı.

Konstantin Konevets- Kıyiv

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]