Gündem

Ukrayna’da hayat normale dönüyor metroda ilk gün 310 bin yolcu taşındı

Kıyiv Belediye Başkanı Yardımcısı Aleksander Gustelev: "Karantinadan sonraki işin ilk gününde metroda 310 bin yolcu taşındı" dedi.

Koronavirüs karantina tedbirleri yavaş yavaş gevşeten Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de metronun çalışmaya başladığı ilk günde 310 bin yolcu taşındığı bildirildi.

Kıyiv Belediye Başkanı Yardımcısı Aleksander Gustelev yaptığı açıklamada, metroda ve halka açık yerlerde covid19’a karşı maske takmanın zorunlu olduğunu hatırlattı.

Ayrıca yolculardan eldiven takmaları, sosyal mesafeyi korumaları ve seyahat ücretlerini temassız ödeme sistemleriyle yapmaları tavsiyesinde bulunuldu.

Özellikle temassız ödeme için şunları kullanabilirsiniz: KyivSmartCard, metro kartı, sarı turnikelerde herhangi bir banka ya da ödeme sisteminin temassız banka kartı, Google Pay ve Apple Pay mobil uygulamaları, Kiev Akıllı Şehir mobil uygulaması ve QR kodlu tek seferlik biletler (kağıt veya elektronik).

Öte yandan yolcular daha önce satın aldıkları yeşil jetonları da kullanabiliyor.

Büyükşehir metrosunun güvenli yolcu ulaşımını sağlamak için gerekli çalışmaları yaptığını bildirdi.

Özellikle: her vagon dezenfektan maddeleri dezenfekte ediliyor;
tüm yolcu alanları (ayrıca; kapı kolları, kasa, turnike, yürüyen merdiven korkulukları, lobiler ve istasyon platformları) gelişmiş bir şekilde dezenfekte ediliyor;
çalışanlara yolcu kişisel koruyucu ekipman sağlanıyor; zorunlu maske uyarıları ve istasyonların lobileri ve platformları sosyal mesafe göstergeleri ile işaretlendi.

Başkent ve metrodaki yetkililer, yolcuları ulaşımı acil durumlarda kullanmayı tavsiye ediyor.

Metrodaki polisler kurallara uyum durumunu takip ediyor.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu