Türkiye

19 Mayısın öznesi Gençler; Büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye’nin teminatıdır

Basın Bülteni

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet Ulutaş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ulutaş mesajında, “ Milletimizin bağımsızlık mücadelesi yolunda umutlarının filizlenmeye başladığı ve Kurtuluş Savaşımızın da başlangıcını temsil eden 19 Mayıs 1919, aynı zamanda aziz milletimizin, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği tarih olmuştur. O gün Samsun’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yakılan istiklal meşalesi, milletimiz tarafından bağımsızlığın müjdelendiği gün olarak görülmüş; azim, cesaret, inançla ve kararlılıkla verilen eşsiz bir mücadele ile sonuçlanmıştır. Tekder olarak, Büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye ideali yolunda milli mücadele inancının rehberliğinde, birlik, beraberlik içinde sarsılmaz bir inançla devletimizin ilelebet payidar kalması hedefinden asla sapmayacak, dün olduğu gibi bugün de Türkiye ekonomisinin güçlenmesi için azim ve kararlılık ile var gücümüz ile çakışmaya devam edecek, millî birliğimize yönelen her türlü tehdide, Samsun’a çıkan iradenin ruhu ve milletimizin sarsılmaz inancı ile cevap vereceğiz. Bu kararlı duruşumuzun en güçlü dayanağı gençlerimizdir.” dedi.

Büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye’nin teminatı gençlerdir

Büyük , güçlü ve müreffeh Türkiye’nin daha sağlam adımlarla başarıdan başarıya ulaşmasının eğitimli donanımlı ahlaklı bir gençlikle kurabildiğini belirten Ulutaş, “Büyük , güçlü ve müreffeh Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak sağlam temeller üzerinde, maneviyatıyla beslenen, bilgisiyle dünya insanının örnek aldığı insan olarak yetişen, ahlakıyla örnek teşkil eden, saygınlığıyla takdir toplayan, başarılarıyla parmak ısırtan bir gençlikle ulaşılabilir. Yüreklerini; ulvi değerlerle, bilgi birikimiyle, yüce ideallerle dolduran, büyük medeniyetin büyük davasını omuzlarında taşıyan gençlerimizle, 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesi yanmaya devam edecektir. ’dedi.

Ticaret ve Ekonomi Kulübü, Gençlerin en güçlü destekçisi olmaya devam edecektir.

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet Ulutaş, “19 Mayıs’ın öznesi olan gençlerimizin önünü açmak; başarılı, nitelikli eğitim ve iş hayatları olmasını, ülkesini seven bireyler olarak yetişmelerini, sosyal sorumluluk sahibi olmalarını, kendilerini her alanda özgürce ifade edebilmelerini sağlamak için, Tekder olarak gerekli olan tüm mücadelenin içinde olacaklarını belirten Ulutaş, Gençlerimiz günümüz dünyasında, fiziksel ve dijital dünya arasında sınırların kaybolduğu bir dönemde yaşamaktadır. Dünya ile irtibatını dijital olarak kuruyor. Ekonomiye, siyasete, toplumsal hayata katılıma ilişkin algı ve deneyimleri, temelden farklılık göstermesinin sonucu olarak değişen özlemlerini ve hayallerini daha iyi anladığımızı ve bu yolda gençlerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmet, minnet ve hayırla yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu