Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

İnsan Vakfı Yardımlarını Mozambik’e Ulaştırdı

İnsan Vakfı 2020 Ramazan’ında “Paylaş! Sofralar Bereketlensin” sloganıyla Türkiye ve Mazlum coğrafyalarda Ramazan yardımlarına devam ediyor.

Birleşmiş Milletler’in en az gelişmiş ülkeler kategorisinde yer alan Mozambik, 100’ün üzerinde etnik grubun yaşadığı 28 milyonluk Mozambik nüfusunun yüzde 18’ini Müslümanlar oluşturuyor.

İnsan Vakfı her ramazan olduğu gibi bu ramazan da mazlum coğrafyalardaki Müslüman kardeşlerine yardımlarını ulaştırıyor.

İnsan Vakfı 1000 aileye gıda dağıtımlarını gerçekleştirdi!

İnsan Vakfı Mozambik yoksullukla savaşan kent ve köylerinde Ramazan dolayısıyla 1000 aileye gıda dağıtım çalışmalarını gerçekleştirdi. İnsan Vakfı, Mozambik’te ramazan ayı boyunca gıda dağıtımları, su kuyusu açılışları, toplu iftarlar ve başta yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık dağıtımları gerçekleştirecek.

Su kuyusu açılışı yapıldı!

İnsan Vakfı, her daim elinden tuttuğu Mozambik Halkına yardımlarınızı ulaştırmaya devam ediyor. Ekibin belirlediği ihtiyaç üzerine İnsan Vakfı, Mozambik’te kısa süre içerisinde bir su kuyusu açtırdı. Su kuyusu günde Beş bin kişiye hizmet verecek su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi.

30 gün boyunca iftar verilecek!

İnsan Vakfı, başta yetimler ve ihtiyaç sahipleri olmak üzere Mozambikli kardeşlerini iftar sofralarında ağırladı. Yoksulluğun ve açlıkla savaşan kardeşlerimiz için Mozambik’te 30 gün boyunca iftar sofralarında buluşacağız. İnsan Vakfı Mozambik çalışmaları Ramazan sonuna kadar sürecek. Siz de destek olun.

Destek olmak için;

Destek olmak için Kuveyt Türk İnsan Eğitimi Kültür ve Yardımlaşma Vakfı IBAN numarası TR09 0020 5000 0936 4683 9000 05, hesabına havale yapabilirsiniz. Ya da Online Bağış için [www.insanvakfi.org.tr ]www.insanvakfi.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca tüm operatörlerden Bağış yazarak 1471’e SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0212 534 41 61 numaralı telefon ile ya da 0539 828 14 71 Whatsapp hattını arayarak dernek yetkililerine ulaşılabilirsiniz.

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]