Şirket

Ukrayna’da Aşan ve Novus’ta satılan Marmarabirlik ihracat rekoru kırdı

Marmarabirlik, tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştı. 55 ülkeye ihracat yapan Marmarabirlik, yur dışına 7 bin 200 ton zeytin satarak 24 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Marmarabirlik 55 ülkeye toplamda 7 bin 200 ton ürün ihraç ederek, kuruluşundan bu yana tarihinin en yüksek dış satım rakamına ulaştı.

İhracat rakamlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere yurtdışı pazar payını artırdıklarını söyleyerek “2004-2009 yılları arasında yıllık ortalama 3 bin 500 – 4 bin ton arasındaki ihracatımızı 2019 yılında 7 bin 200 tona taşıyarak, Marmarabirlik tarihinin en yüksek ihracat miktarına ulaştık. 2020 yılında 8 bin ton, 2023 vizyon hedefimiz 10 bin ton ihracat yapmaktır” dedi.

DIŞ PAZAR DA RAFLARIMIZI ÇOĞALTTIK

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, sözlerini şöyle sürdürdü; “Marmarabirlik, etnik dışı pazarda Almanya’da Lidl, Hollanda’da Albertheijn, Avusturalya’da Coles, Danimarka’da Danske, Güney Afrika’da Butcher Shop Grill, Kanada’da FreshCo, Ukrayna’da Aşan ve Novus, Bosna Hersek’te Bingo ve Marcetor gibi ulusal zincir mağazalarının raflarında yerimizi aldık ve almaya devam ediyoruz. Bundan sonra hedefimiz etnik dışı pazar payımızı daha da yükselmektir.”

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu