Türkiye

“Adil Öksüz’ü AKP Milletvekili Fuat Köktaş kaçırdı, kamera kayıtları var”

Aydınlık gazetesinin haberine göre 15 Temmuz’un kritik ismi Adil Öksüz, AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın aracı ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un evine geldi. Bu anlar MOBESE kameralarınca görüntülendi.

TC İçişleri Bakanı Soylu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Akıncı Üssü’nden kaçarken yakalanan ve serbest bırakılan sözde Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini açıkladı.

Sözde TSK imamı Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini vurgulayan Soylu, “Almanya’da olduğunu teyit eder misiniz?” sorusu üzerine “Bize kalsın” karşılığını verdi.

Adil Öksüz’ün, halen Türkiye’de ve İstanbul’da bir evde olduğuna dair iddialar var…

PERİNÇEK, ÖKSÜZ’ÜN NEREDE OLDUĞUNU BİLİYOR, SOYLU ÇAĞIRSIN SORSUN!

Öte yandan, Aydınlık gazetesi, 15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Adil Öksüz’ün yurt dışına kaçmasında AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın yardımcı olduğunu iddi etmişti.

Aynı gazete, Öksüz’ün, Samsun Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un evinde saklandığını ileri sürdü. Gazetede yer alan haberde şunlar yazıldı: “Belediye başkanı iddiaları kabul etmedi. Savcı, Belediye Başkanı’nın önüne, Adil Öksüz’ün AKP Milletvekili Fuat Köktaş’ın aracı ile Tok’un evine geldiğini gösteren MOBESE kayıtlarını koydu. Bunun üzerine Tok, ifadesinde ‘Bana gönderildiğinde bu kişinin Adil Öksüz olduğunu bilmiyordum’ dedi. Bu gelişmeden sonra olayın üzeri kapatıldı.”

Samsun Cumhuriyet Savcılığı, haberdeki iddiaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “26 Mart 2017 tarihli Aydınlık Gazetesinde yer alan ‘Adil Öksüz’ü AKP’li Vekil Kaçırdı’ başlıklı haberle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına İhtiyaç duyulmuştur. Söz konusu gazetede yer alan haberdeki ‘Adil Öksüz’ün Samsun’dan yurt dışına kaçtığı, bu kaçışa Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yardım ettikleri, yine Erdoğan Tok’un bu konuda Başsavcılığımızca ifadesinin alındığı, mobese görüntülerinin bulunduğu’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca doğrudan veya başka yer Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatı ile Adil Öksüz isimli darbe teşebbüsüne iştirak ve FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği suçlarının şüphelisi olan şahsın olası yurt dışına kaçması ile ilgili bir soruşturma yapılmadığı gibi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un ifadesinin alınması da söz konusu değildir. Bu konuda Başsavcılığımızca yapılmış adli bir işlem yoktur, mobese kaydı ve buna dair bir görüntü de bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABERE ERİŞİM ENGELİ

Haberi yayınlayan sitelere erişim engeli başladı. Samsun1 Sulh Ceza Hakimi, Adil Öksüz’ün AKP’li vekillerce kaçırıldığı haberinin linklerini tek tek kapattırıyor.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu