Türkiye

Erdoğan terörist olarak gördüklerini yurt dışında öldüreceklerinin müjdesini verdi

Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit olarak gördüğü kişileri yurt dışında öldürme hakkı olduğunu söyledi ve “yakında müjdeler alacaksınız” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin öldürülmesine atıf yapan Recep T. Erdoğan, suikast imasında bulundu.

AKP’nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Trump örneğine işaret edip, “İnşallah yakında terör mücadele milletimize müjdelerimiz olacaktır.” dedi.

Erdoğan, “Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit gördüğü teröristleri bulup ortadan kaldırıyorlar. Türkiye’nin de aynı hakka sahip olduğunu kabul ediyorlar demektir. Buna ellerini sıktıkları, övgüler dizdikleri teröristler de dahildir. İnşallah yakında bu konuda milletimiz müjdelerimiz olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’deki AKP grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. “Grup toplantısındaki konuşmanızda, terörle ilgili mücadeleye ilişkin yakın zamanda müjde vereceğinizi söylediniz. O müjde teröristbaşı Mazlum Kobani’nin Türkiye’ye iadesi konusunda mı?” şeklindeki soru üzerine Erdoğan, “Niye acele ediyorsun? Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “13 Kasım’da ABD’ye gidecek misiniz” sorusuna “Henüz kararımı vermedim, soru işaretleri var” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Ekim’de TRT ortak yayınında ABD Başkanı Trump ile görüştüğünü belirterek “13’ünde tabii ki bu davete icabet edeceğiz ve heyet olarak gideceğiz.” demişti.

MUHALİFLERİ TERÖRİST OLARAK NİTELİYOR

Erdoğan, kendine muhalif olan kişi ve grupları terörist olarak niteleyen bir lider. Grup toplantısındaki sözleri Erdoğan’ın yurt dışındaki muhaliflerini hedef alabileceği şeklinde yorumlandı. Bunların başında Hizmet Hareketi ve Kürtler geliyor.

Hizmet Hareketi’ne karşı açıkça “terörist” diyen Erdoğan bunu devlet kayıtlarına da geçirmiş durumda. Aynı şekilde Kürt hareketinin büyük kısmı ve HDP de Erdoğan tarafından terörist olarak suçlanıyor. Yine Suriye’deki Kürtler de terörist ithamıyla karşı karşıya.

AVRUPA’DA SUİKAST HAZIRLIĞI GÜNDEME GELMİŞTİ

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan 2018 yılının başında, Avrupa’daki muhalifleri öldürmek için bir suikast timi kurulduğunu açıklamıştı.

Meclis’te bir basın toplantısı düzenleyen Paylan şöyle konuşmuştu: “Geçen hafta sonu pek çok kaynaktan doğrulattığım, başta Almanya olmak üzere Avrupa’da yaşayan Türkiyeli vatandaşlarımıza dönük suikast veya suikastlar zinciriyle ilgili bir girişimde bulunulmak üzere olunduğuna dair istihbarat aldım.

Özellikle AKP’nin son dönemdeki baskıcı uygulamalarından dolayı binlerce akademisyen, gazeteci, siyasetçi, kanaat önderi Avrupa’da yaşamak durumunda bırakıldı. Bu gazeteciler, akademisyenler hükümet, cumhurbaşkanı ve medya tarafından ‘vatan haini’ olarak yaftalandılar. Bu çeşit söylemler ve siyasetin yarattığı bu iklimler maalesef belirli odakları harekete geçirir.

Türkiye merkezli bir yapı, bu suikastların işlenmesi için belirli suikastçıları harekete geçirmiş durumdadır. Bu istihbarat başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa devleti tarafından ciddiye alınmış, istihbarat örgütleri harekete geçmiş ve belirli kişilerle, gruplar korumaya alınmış durumdadır. Bu istihbaratı aldıktan hemen sonra hükümetin yetkili kişileriyle de iletişime geçtim. Bununla ilgili sorumluluklarını hatırlatarak, harekete geçmelerini talep ettim…

3 suikastçının devrede olduğuna ilişkin ham bir bilgi var. Bizim meselemiz o 3 tetikçi değil, o 3 tetikçiye ‘öldür’ diyenlerin durmasını istiyoruz.”

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu