Dünya

Erdoğan, yakın dostu Putin ile telefonda görüştü

TC Başkanı Recep T. Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Libya'da yaşanan kriz, ikili ilişkiler ve bölgesel konuları telefonda görüştü.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakın dostu Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Erdoğan ilk olarak Barents Denizi’ndeki meydana gelen trajik nükleer denizaltı kazasını büyük üzüntüyle takip ettiğini belirterek, bu elim olay neticesinde hayatlarını kaybeden uzman Rus mürettebatın ailelerine sabır, dost Rus halkına başsağlığı diledi.

Liderler, Libya’daki gelişmeler ile ilgili olarak endişelerini dile getirerek, “Libya’da acil ateşkes ihtiyacı” konusunda uzlaştı.

Suriye’deki durumu çözüme kavuşması hususunda ise Astana formatındaki istişareler de dahil olmak üzere siyasi ve diplomatik çabaların yoğunlaştırılmasının önemi vurgulandı.

Bununla birlikte ikili ilişkiler ve bölgesel konular masaya yatırıldı ve muhtelif düzeylerde karşılıklı temasların sürdürülmesine karar verildi.

Muhabir: Yunus Erdoğdu

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu