Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

Rusya’da nükleer denizaltında facia: 14 Rus denizci öldü

Nükleer denizaltında yaşanan yangının üstü bir gün boyunca kapatıldı.

Sosyal medyada çıkan Rus denizaltında çıkan yangın söylentisinin gerçek olduğu ortaya çıktı.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Loşarik” adlı nükleer denizaltı AS-12’de çıkan yangında 14 Rus denizci öldü. Askerlerin ölüm nedeninin yangın kaynaklı zehirlenme olduğu ifade edildi.

Yangın, 1 Temmuz’da meydana geldiği bildirildi. Denizaltının Rus karasularında olduğu bir zamanda bir gece önce, Moskova saatine göre 21.00 civarında meydana geldi.

Normal şartlarda 25 mürettebata göre yapılan denizaltında kaza anında kaç kişi bulunduğu açıklanmadı. Yangının nedenleri konusunda da bilgi verilmedi.

Rus Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ekibin özverili gayretleri neticesinde yangın söndürüldü” denildi.

Denizaltı halihazırda Barents Denizi kıyısındaki Murmansk şehri yakınlarında bulunan Severmorks üssüne çıkarıldığı belirtildi. Yaralananlar askerlerin tedavileri devam ediyor.

Silahsız nükleer denizaltının 6 bin metre derinliğe kadar dalabilen su altı izleme istasyonlarının kablolarını sabote etmek için tasarlandığını iddia ediliyor.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra inşa edilen ilk Rus denizaltılarından biri olan. Kursk, 12 Ağustos 2000 tarihinde Rusya’nın kuzeyindeki Barents Denizi’nde yürüttüğü bir torpido eğitimi sırasında batmış, kazada denizaltının 118 kişilik tüm mürettebatı hayatını kaybetmişti.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]