Dünya

[FOTO GALERİ] Libya: Türk generalleri ve ekibi ile MİT ajanlarını esir aldık

Çarpıcı iddia: Hafter güçlerinin tutukladığı Türkler, general ve amiral gibi üst rütbeli subaylar

Libya’da Halife Hafter güçlerince alıkonulan 6 Türk vatandaşının general ve amiral gibi üst rütbeli subaylar ve Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı  (MIT) elemanları olduğu iddia edildi.

Libya’nın haber sitesi Almarsad‘da yer alan haberde gözlatına alındığı iddia edilen askerlerin pasaport ve telefon bilgileri yayınladı.

TSK’dan ihraç edilen Deniz Kurmay Albay ve eski diplomat Halis Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Libya’da gözaltına alındığı iddia edilen isimleri paylaştı. Tunç’un verdiği isimler şöyle: “GNKUR. İsth. Bşk. İrfan Özsert, GNKUR. Hrk. Bşk. L. Ergül, MSB. Müs. Hv. Tümg. Göksel Kahya, Tuğg. İ. Altındağ, Alb. S. Kutsal, Alb. C. Sabıtay, Alb. S. Yavuz, Alb. Gürsoy Çaypınar”

Dışişleri ve Milli Savunma bakanlıklarının açıklamalarında gözaltında alınan 6 isimden bahsedilirken, Tunç’un paylaştığı listede 8 isim yer aldı. Bu durum, “Gözaltında daha çok mu Türk var?” sorusunu akıllara getirdi.

Halis Tunç, sadece Dışişleri’nin savaş tehdidi değil MSB’nin de sert açıklama yapmasının, konunun TSK personeliyle de alakalı olduğunu güçlendirdiğini savundu.

www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com

 

Libya: Türk savaş uçağını düşürdük, ülkedeki tüm Türkler tutuklanacak

 

Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu