Türkiye

#YeniBirParti doğmadan öldü… Boş işler mi arkasında ne var?

Siyaset gündeminde yerel seçimler ile yeni kuracağı iddia edilen parti de gündemde. YenibirParti isimli oluşum kimseden korkmadıklarını ve kim olduklarını da devlet tarafından bilindiğini açıkladı. Ancak sitesi bir anda durdu… Şimdi ise veda ettiklerini duyurdular…

Türkiye’de halkın nabzını yoklamak amacıyla istihbaratın algı operasyonu hedefine ulaştı. Kurdukları bir sözde “siyasi parti” sitesi üzerinden halkın taleplerini desteklerini toplayan “kimliği belirsiz” kendilerinin ifadesiyle “devlet onları biliyor ve izin veriyor” siyasi troller maksatlarına ulaştıkları için veda ettiler.

#YeniBirParti söylemiyle heyecana gelen ve verilen iletişim adresiyle temasa geçenlerin de mesajlarını alı kayboldular.

Sözde YeniBirParti’nin “resmi” Twitter hesabından ise şu mesaj paylaşıldı:

“Saygıdeğer Vatandaşlarımız, Şartlar gereği web sitemizi bir süreliğine yayından kaldırıyoruz. Bize gönderilen mesajlar emanetinizdir, güveninizi boşa çıkarmayacağız. Zamanı geldiğinde kadromuz ile karşınızda olacağımıza inanıyor ve saygılarımızla şimdilik sizlere veda ediyoruz.”

#YeniBirParti oluşumunun arka planını bilen siyaset uzmanı Ömer Faruk Yılmaz, UkraynaHaber’e özel yaptığı açıklamada #yenibirparti için sadece; “Sözün özü boş boş işler. Seçim öncesi kafa bulandırmak. Eğer bir algı operasyonu ve kamuoyu yoklaması olmasa seçim sonrasına 31 Mart’a tarih vermezlerdi. Baktılar olmadı erkenden sıvıştılar. Yeni bir parti değil bin parti kurulsa Türkiye’deki krize çözüm olmaz.” dedi.

Duyurusu yapılan #YeniBirParti’nin sitesine sansür mü neden açılmıyor?

Duyurusu yapılan #YeniBirParti’nin sitesine sansür mü neden açılmıyor?

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu