Gündem

AKP’li Erdoğan’ın elçisi Ahmet Yağmur Güldere güven mektubunun kopyasını verdi

AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan'ın Kiev'e atadığı elçi Ahmet Yağmur Güldere güven mektubunun kopyasını Ukrayna dışişleri Bakanlığına verdi.

Ukrayna’ya, TC Reisi AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan tarafından atanan yeni elçi Ahmet Yağmur Güldere, güven mektubunun kopyasını Ukrayna Dışişleri Bakanı Yardımcısı Vasıl Bodnar’a takdim etti.

Ukrayna-Türkiye ilişkilerinin gündemindeki en önemli konular; özellikle stratejik ortaklığın güçlendirilmesi ve uluslararası arenadaki etkileşimin yoğunlaştırılması, ticari ve ekonomik ve yatırım işbirliğinin ve her iki taraftan da turist sayısının arttırılmasının sağlanması ele alındı.

Vasıl Bodnar, Türkiye’nin, Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne kararlı bir şekilde destek vermesinden dolayı Güldere’ye şükranlarını dile getirdi.

Merkeze çekilen Yönet Can Tezel’den boşalan Kiev elçiliği görevine Moskova’dan, Yağmur Ahmet Güldere atanmıştı.

YAĞMUR AHMET GÜLDERE KİMDİR?
Ankara, 4 Haziran 1976 doğumlu Ahmet Güldere, ilköğrenimini TED Ankara Koleji İlkokulu’nda, 1993 yılında Ankara özel TED Ankara College Foundation Private High School’dan mezun oldu. 1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi’den mezun oldu. Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki Doğu Avrupa Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulunan Güldere’nin son görev yeri Moskova. Moskova’da, Rus Dili Devlet Enstitüsü A. S. Puşkin’de Rusça öğrendi. Enstitünün yanı sıra Rusça özel kurslar da aldı. Yağmur Ahmet Güldere, dışişlerinde Rusya, üzerine sunumlar yaptı. 2001 yılında evlenen Güldere’nin iki çocuğu var.

Muhabir: Yunus Erdoğdu – Kiev | yunuserdogdu@hotmail.com

İhbar Hattımız 7/24 açık WhatsApp, Signal ve Viber: +380 63 665 65 25

Twitter DM açık: @erdogduy

Facebook ve Messenger: facebook.com/erdogduy

İnstagram: https://www.instagram.com/founderofukraynahaber/

NOT: Çok özel haberler kaynaklarımızın güvenliğini sağlayan yüksek güvenlikli iletişim kanallarımız mevcuttur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı