Haberler

ABD hükümeti kısmen kapandı, kriz İstanbul, Ankara ve Adana’da hissedildi

Sosyal medya hesapları güncellenmeyecek...

ABD’de, Donald Trump’ın tehditlerinin ardından, ‘ödenek yokluğu’ bahane edilerek kısmen kapatılan federal hükümet krizi Türkiye’ye uzandı.

Türkiye’deki ABD elçilik ve konsoloslukların sosyal medya hesaplarının güncellenmeyeceğine dair bir açıklama geldi.

Büyükelçilik ve konsolosluklara ait Twitter hesaplarından, “ABD’de federal hükümetin ödenek yokluğundan dolayı kısmen kapanması nedeniyle bu hesap düzenli olarak güncellenmeyecektir. Acil emniyet ve güvenlik bilgileri hariç, tüm işlemler yeniden başlayana kadar bu hesabı güncellemeyeceğiz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz” denildi.

Vize işlemleri ile elçilik ve konsolosluklarda devam edecek.

Kriz, Trump’ın Meksika sınırına örülmesi emri verdiği duvarın finansmanı ile ilgili yaşanan bütçe sorununun ardından patlak vermişti.

ABD elçilik ve konsolosluklarından yapılan açıklamada, “Vize hizmetleri ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda; ABD vatandaşlık hizmetleri ise ABD Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Adana Konsolosluğu’nda devam edecektir” diye eklendi.

Bu karar, sosyal medyada bir tartışma başlattı ve kimi kullanıcılar, ABD’li yetkililere ironi dolu göndermelerde bulundu:

“Zarar ediyorsa kapatın tabii’, ‘Cuma çıkışı bir şeyler toplayalım’, ‘Parasızlıktan Twitter hesabını bile beklemeye aldılar’, ‘Sizde hayrına işe gitmek, ‘vatan sağ olsun’ demek yok galiba’, ‘Özelleştirirseniz talibim’, ‘Şifreyi ver ben güncelleyeyim.”

Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu