Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Gündem

Ukrayna’da savaş kabinesi toplandı: Sıkı yönetim ilan edilebilir…

Ukrayna Güvenlik ve Savunma Konseyi acil toplandı: Sıkı yönetim teklif edildi

Azak Denizi’inde Rusya gemilerinin Ukrayna gemilerine ateş açması, çarpması ve 6 Ukrayna askerinin yaralanması sonucunda Ukrayna Güvenlik ve Savunma Konseyi (RNBO) acil olarak toplandı, toplantıda sıkıyönetim ilan edilmesi teklif edildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko toplantıda; “Savaş kabinesi bana RNBO’da sıkı yönetim kararı alınmasını teklif etti… Elimizdeki bütün delillerle bu saldırganlık hadisesi bir hata neticesinde gerçekleşmediğini gösteriyor. Özellikle silahla bizi hedef alan bir eylemdi… Cumhurbaşkanı olarak savaş komitesinin destekliyorum.” dedi.

RNBO’nun sıkı yönetim teklifinin en kısa zamanda yasa tasarısı olarak meclise gelip oylanması bekleniyor.

Uzmanların açıklamalarına göre ülkedeki sıkı yönetim kararı bölgesel ya da bütün ülkeyi de kapsayabileceğini söylüyor.

RUSYA, UKRAYNA GEMİLERİNE ATEŞ AÇTI: 6 UKRAYNA ASKERİ YARALANDI

Azak Denizi’nde çatışma: Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Azak Denizi’ndeki Kerç Boğazı civarında, Rusya’ya ait sınır güvenliği teknesinden Ukrayna savaş gemilerine ateş açıldığını ve gemilerine çarpıldığı bildirildi.

Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, 25 Kasım’da Rusya Federasyonu’na ait sınır muhafızları gemisi RF “Don”, Ukrayna askerlerinin bulunduğu kılavuz gemisine çaptı. Çarpma esnasında iki gemide hasar oluştu ve 6 Ukraynalı askerin yaralandı.

25 Kasım akşamı yerel saat ile 20:00 sıralarından yaşanan hadiseye ilişkin Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada, “MBAK Berdyansk ve RBK Yanı Kapu gemileri çekiliyor. MBAK Nikopol gemisi ise işgalcilerin eline geçti. Meydana gelen hadiselerde 6 Ukrayna askeri yaralandı.” denildi.

Muhabir: Yunus Erdoğdu
Fotoğraflar: Mykhailo Markiv

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]