Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
SporVideo

Türkiye-Ukrayna dostluk maçı arifesinde Hakan Şükür Ukrayna medyasında…

Gazeta.ua "Hakan Şükür, ülkesini terk etmek zorunda kalan efsanevi bir Türk oyuncusu" başlığıyla oyuncunun biyografisini yayınladı.

Ukrayna ve Türkiye arasında 20 Kasım Salı günü Antalya’da oynayacak özel maçın arifesinde Gazeta.ua, Ukraynaca ve Rusça olarak Hakan Şükür’ün biyografisini yayınladı.

Haberde, Hakan Şükür’ün 2000’li yıllarda Galatasaray’ın ve Türk milli takımının en iyi oyuncularından biri olduğu, Şükür’ün oynadığı Galatasaray’ın 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazandığı ve milli takımdaki başarılarını aktarıldı.

Gazeta.ua, 2002 Dünya Kupası’nda Hakan Şükür’ün Güney Kore’ye 11. saniyede attığı golün de videosunu yayınladı.

İngiltere ve İtalya’da da oynadığı ifade edilen haberde Şükür’ün Türkiye’de gerçek bir milli kahramanı olduğunu hatta, 1995’deki düğünü televizyonda canlı yayında gösterildiği belirtildi.

Profesyonel kariyerini 2008 yılında tamamlayan Hakan Şükür’ün futbolu bıraktıktan sonra siyasete girmeye karar verdiğini Hakan Şükür, son yıllarda spordan çok siyaset arenasında boy gösterdiği belirtildi.

Ulusal televizyonlarda canlı yayınlanan Şükür’ün evliliğinin, boşanma ile sona erdiği ve eski karısı Esra 1999’da depremde hayatını kaybettiği yazıldı.

“SİYASETE GİRME KARARININ SONUÇLARI KÖTÜ OLDU”
Siyasette dini ve muhafazakar parti AKP’den milletvekili olduğu aynı zamanda da Gülen ile yakın bir dostluk kurduğu ifade edildi.

2016 yılında ülkenin Cumhurbaşkanına sosyal ağlarda hakaret etmekle suçlanan Şükür, hakkında mahkemenin gıyabından tutuklama kararı çıkartıldığı ve ömür boyu hapis cezası alamamak için ABD’ye kaçtığı belirtildi.

2016 yılının Temmuz ayında Türk yetkililerin Gülencileri başarısız bir darbe girişimiyle suçladığını birkaç ay içerisinde 12 bin kişi işsiz kaldığı, 50 binden fazla vatandaş tutuklandığı bu kapsamda Ağustos ayında, Şükür hakkında da Bursa ili savcılığının kendisi için bir tutuklama emri çıkarıldığı Şükür’ün Gülen’den vazgeçme, özgürlük ve yeniden güvenliğini sağlama şansı olmasına rağmen davasına ihanet etmediği belirtildi.

Bunun neticesinde eski futbolcunun babası Adapazarı’ndaki bir camide yakalandığı darbeye maddi destekle suçlanarak bütün para ve mal varlıklarına el konulduğu Hakan’ın babasının daha sonra kanser olduğu yazıldı.

Gazeta.ua’nın yayınladığı detaylı makale: “Türk futbolunun efsanesi Şükür, kariyerinin hatıraları ile çevrili sürgünde yaşıyor. Türkiye’yi yurtdışında hasretle özleyen, bu duygusal kişi, en unutulmaz anları yaşattığı kendi ülkesi nezdinde sürgündeki bir suçlu.” şeklinde bitiyor.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]