Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

ABD’de sinagoga silahlı saldırı

ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki Pittsburg kentindeki bir sinagoga silahlı saldırı düzenlendi.

ABDnin Pennsylvania eyaletine bağlı Pittsburgh kentinde bir sinagoga silahlı saldırı düzenleyen ve en az 11 kişiyi öldüren saldırgan yakalandı.

Amerikan basını, zanlının 46 yaşındaki Robert Bowers olduğunu bildirdi. Beyaz bir Amerikalı olan Bowers, Pittsburgh’ün güneyindeki Castle Shannon bölgesinden. Yaralı olduğu bildirilen Bowers, hastaneye kaldırıldı, ancak durumunun iyi olduğu açıklandı.

Saldırganın makineli tüfek olduğu tahmin edilen ‘saldırı silahı’ ve üç tabanca taşıdığı belirtildi. Cinayetlerin ve yaralama olaylarının yanı sıra ABD medeni haklar yasalarını ihlal etmekle suçlanan Bowers, 29 ayrı iddiadan yargılanacak.

YAHUDİ YARDIM DERNEĞİNİ SUÇLAMIŞ

Görgü tanıkları, saldırganın sinagogda “Tüm Yahudiler ölmeli” diye bağırdığını aktarmıştı. Aynı zamanda göçmen ve Yahudi karşıtı olan Bowers, eylemlerine başlamadan hemen önce sosyal medya hesabına attığı mesajda bir Yahudi mülteci yardım derneğini, göçmenleri ABD’ye getirmekle suçlamış.

Mesajında,  “İbrani Göçmen Yardım Toplumu (HIAS) işgalcileri getirip insanlarımızı öldürmek istiyor. Ben halkımın katledilmesini bekleyemem. İçeri giriyorum.” diye yazmış.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Bowers’ın daha önce bilinen bir suç kaydı olmadığını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, güvenlik birimlerinin olay yerinde olduğunu aktardı. Trump, çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğunun sanıldığını belirterek Squirrel Hill bölgesindekilere güvenlik uyarısı yaptı.

Pittsburg yakınlarındaki Squirrel Hill ağırlıklı olarak Yahudilerin ikamet ettiği bir bölge olarak biliniyor.

[af_link title=”https://ukraynahaber.com/2018/10/28/abdde-sinagoga-silahli-saldiri/” rel=”nofollow” target=”_blank” class=”ABD’de sinagoga silahlı saldırı”]ABD’de sinagoga silahlı saldırı[/af_link]

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]