Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
HayatVideo

VİDEO | Ukraynalı psikolog hastalarını rabıtayı mevt ile tedavi ediyor

Ukrayna asıllı terapist Andrey Jelvetro, hastalarını tedavi etmek için rabıtayı mevt olarak bilinen yöntemi kullanıyor.

Hastalarını tedavi etmek için canlı canlı gömmesi ile gündeme gelen Ukraynalı psikolog Andrey Jelvetro, psikolojik sorunlarını çözmek için hastalarını canlı canlı tabuta koyup gömüyor.

Terapist tabuta girip mezara gömülme yöntemi sayesinde hastaların hiç olmadığı kadar kendilerin ‘canlı’ hissettiklerini söylüyor.

Terapistin bu ilginç yöntemi, köylülerin Kiev’deki bir ormanlık alanda 12 boş tabut bulmasıyla ortaya çıktı. Köylüler tepki olarak tabutların olduğu yere çöp attı.

İslam dünyasında asırlardır uygulanan bu yöntemi yeni keşfeden Jelvetro, “Bu tedavi yöntemini bir kaç yıl önce keşfettim. Bunu deneyen ilk kişi de bendim. Bu çalışma kişiyi canlı hissettiriyor,” dedi.

Ukrayna’da, “En Tehlikeli Eğitim” olarak adlandırılan bu yöntemde hastalar satın aldıkları tabutta giriyor ve iki saat boyunca bir mezarda gömülü kalıyor. Tabutun baş ve ayak kısımlarında ise hava almak için borular bulunuyor. Psikolog bu uygulamadan sonra, kişinin bilinci tamamen değiştiğini iddia ediyor.

Psikologun paylaştığı tanıtım filmi ise İnek Şaban’ın oynadığı filimlerdeki meşhur “hortum” repliğini akıllara getirdi…

30 saat kalana 300 dolar ödül ABD’de…

Cadılar Bayramı korkuların mevsiminin başlangıcı olabilir, ancak ABD’deki Six Flags St. Louis eğlence parkı bu anlayışı yeni seviyeye taşıyor. Tema parkında, 13-14 Ekim tarihlerinde “30 Saat Tabutta Kalma Mücadelesi” kim kazanırsa 300 dolar nakit para ödülü kazanacak.

Ödülü sadece bir kişi alacak.

Yarışmacılar, her saat başı altı dakikalık tuvalet molası dışında tabutlarında kalmalı. Park saatlerinde ahlaki destek için bir arkadaşa sahip olmalarına izin verilecek ancak ödül sadece yarışmacıya verilecek. Gece karanlığında ise Six Flags çalışanları yarışmacılara kabir azabı çektirerek “cehennemi” yaşatacak.

Tabutların açık mı yoksa kapalı mı olacağı henüz belli değil.

Tema parkı şu anda altı tabut için kayıt başvurularını alıyor.

Başvuru için: Six Flags St. Louis

RABITA-İ MEVT NEDİR?

Kişinin kendi ölümünü düşünmesi demektir. Yani kendini şu anda ölüyor farz edip, ölüm anını ve sonrasını (ruhunun çekilmesi, cenazesinin yıkanması, kefenlenip tabuta konulması, kabre konması ve sual meleklerine hesap vermesi vs.) düşünüp, ölümün her anını tefekkür etmesidir.

Peygamber Efendimiz (sav): “Bütün dünyevi lezzetleri acılaştıran ölümü, çokça hatırlayın!” Hadis-i şerifiyle ölümü çok düşünmeyi tavsiye etmektedir.

Bu rabıtanın iki türlü yapılış şekli vardır ki biri yukarıdaki şeklidir. Diğeriyse; bir gün muhakkak öleceğim ve her geçen gün ölüme doğru biraz daha yaklaşıyorum diye düşünerek ölüme karşı her an hazırlıklı olmaktır ki bunun etkisi öncekinden fazladır; çünkü diğeri geçici bir süre için insanda etkisini gösterir fakat ikincisi insanı sürekli dikkatli ve hazırlıklı tutar.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]