Spor

Beşiktaşlı Fikret Orman, AKP’li Bülen Arınç gibi konuştu: “Ben düşersem, Beşiktaş çöker!”

Türkiye'de uzun süredir futbolun söylemleri siyaset ile paralel bir durum arz ediyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports’a Şansal Büyüka’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eleştirenlerin Beşiktaş’ı yıkma amaçlı olduğunu, kendisinin düşmesi halinde Beşiktaş’ın çökeceğini söyleyen Orman’ın şu ifadeleri;

“Zamanla motivasyon düşüyor. En önemli şey budur. Benim motivasyonum çöktüğü zaman Beşiktaş çöker. Yöneticilerimiz yoruldu, ben de yorulmadım değil. Sosyal medyada insanlar hakkında dedikodular yapılıyor. Beşiktaş’ı yıkmak için bizi yıkmaya çalışıyorlar.. Beşiktaş’taki dönemim 2022’de bitiyor. 2022’den sonra zaten aday olmayacağımı açıkladım.. Aday olmak şov işi değildir. 100 tane imza toplayamayan adaylar girmesin..”

Orman’ın iddialı açıklamaları vaktiyle cemaatlerin desteğini almak için AKP’li Bülent Arınç’ın sözlerini akıllara getirdi. Türk basınında çıkan haberlere göre Orman, Ukrayna’da ziyaretlerinde moral depoluyor.

Tanınan spor sitesi Tribün Dergi, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Ukrayna’da bir etkinlik sırasında çekilmiş fotoğrafını “Fikret Orman, Ukrayna gecelerinde görüntülendi.” mesajıyla sosyal medya hesabından paylaşmıtı.

Tribün Dergi’nin, “Fikret Orman’ın iştirak ettiği gece, Dinamo Kiev – Beşiktaş maçı öncesi düzenlenen bir etkinlik.” diyerek paylaştığı mesajdan farklı fotoğraflar da paylaşıldı.

Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Arınç, Ocak 2014’te oy için Türkiye’deki dini cemaatlere seslenerek,

“2002’den beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz. Hiçbir ayrımcılığa tabi tutmuyoruz. Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi, siz geldiniz her şey serbest oldu’ diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatler beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa’dan bu cümleme dikkat etsinler. Biz varsak, siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Biz yoksak, çözüm süreci de yok. Biz yoksak, cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak, karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları birbirlerine düşmanlıklarını arttırırlar. Biz varız ki Diyarbakır, Hakkari’sinde, Batman’ın da sabah 3’lere kadar insanlar başları dik alınları açık gezebiliyorlar. Biz gidersek, Necdet Sezer’in elindeki Anayasa kitapçığını fırlatmasında bir hükmetin düştüğü gibi, ekonominin tepe taklak olduğu gibi, Doların 600’den bir milyon 600’e çıktığı günlere döneriz. Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler. Çiftçiye destek veremezler. Yüksek hızlı trenden vazgeçerler. Yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye’nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumunda herkesin tedavi olması için hepinizin istediğiniz hastanede muayeneden geçmeniz için 70 katrilyon veriyoruz, hazineden. Bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum. Para, üretim, ihracat, hamle, yatırım olmaz. Kalkınma olmaz. İnsanlar birbirlerine düşerler. Ben buluyorum, buluşturuyorum, her ay milyarları veriyorum. Allah’ın bereketi var. Otoyol, otoban yapıyorum, hastane yapıyorum, katrilyon para harcıyorum, daha ne istiyorsunuz? Biz yoksak bunlardan hiçbir şey beklemeyin.” demişti.

UkraynaHaber.com | Spor Servisi

 

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu