Ekonomi

Dolar çok sert düştü, borsa yükselişte!

Türkiye ekonomisi uçuşa geçti…

Reisicumhur Recep T. Erdoğan ve damadı Berat Albayrak yönetimindeki Türkiye ekonomisi dış mihrakların oyunlarını bozdu. Bir kaç gündür dalgalanan Dolar/TL, Reisicumhur Erdoğan’ın açıklamalarının ardından 5,30’un altına geriledi. BIST 100 endeksi de yüzde 1,58 yükselişle 95.663’e çıkarak psikolojik bariyeri aştı.

Geceyi 5,42’dan tamamlayan dolar/TL, sabahın ilk güneşleriyle Reisicumhur Erdoğan’ın peş peşe gelen açıklanmasıyla hızla düşüşe geçti. 7 Ağustos 17.00 itibariyle dolar/TL 5,2956’e kadar gerilerken aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,31 azalışla 6,1428’den işlem görüyor.

AKP’li analistler, seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasının Türk lirası varlıkların güçlenmesini beraberinde getirdiğini belirterek, bu hafta piyasalardaki volatilitenin azalabileceğini kaydetti. Liranın ani değer kazanmasının ABD’de panik havası oluşturduğunu ifade ettiler.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ: DOLAR 7 OLACAK AÇIKLAMASI YALAN!

ABD Büyükelçiliği bir açıklama yaparak: “Amerikalı yetkilinin, Amerikan dolarının 7 TL olacağı tahmininde bulunduğu yönünde tamamen temelsiz ve sorumsuz haberlerin Türk medyasında yer alması çok talihsiz ve rahatsız edicidir. Bu, uydurulmuş ve temelsiz bir yalandır.” dedi.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu