Medya

Tezel, kovuldu!

CNN Türk sunucusu Saynur Tezel'in görevine son verildi

Demirören Grubu’nun Doğan Holding’e ait medya organlarını satın almasının ardından başlatılan işten çıkarmalar sürüyor. İşten çıkarılanların arasına sunucu Saynur Tezel de eklendi.
Demirören Grubu’nun Doğan Holding’e ait medya organlarını satın almasının ardından başlatılan işten çıkarmalar sürüyor.

Şimdi de CNN Türk’te ‘Güne Merhaba’ programının sunucusu Gülay Özdem ve ‘Günlük’ programını sunan Saynur Tezel işten çıkarıldı.

Daha önce Kanal D’de Süleyman Sarılar genel yayın yönetmenliğinden, Ahmet Hakan Kanal D Haber daire başkanı ve ana haber sunuculuğundan, CNN Türk’te Duygu Demirdağ ana haber sunuculuğundan alınmıştı.

CNN Türk, Taha Akyol’un programını sonlandırdı
18 Mayıs’ta ilk olarak, CNN Türk Ekonomi Müdürü Ebru Baki ve Kanal D’deki ‘Günaydın Türkiye‘ programının sunucusu Murat Güloğlu işten çıkarıldı. Hemen ardından, CNN Türk haber merkezi yöneticisi Ali Obuz, Kanal D program direktörü Özgül Apaçe ve CNN Türk editörlerinden Alişer Delek ile de yollar ayrılmıştı.
Aynı gün akşam saatlerinde ise, 2006 yılında Programlar Koordinatörü olarak CNN Türk’e katılan ve bir süredir haftalık kültür sanat programı ‘Afiş’in sunuculuğunu üstlenen Aslı Öymen, CNN Türk’ün internet sitesi ‘cnnturk.com.tr’ Yayın Yönetmeni Umut Alphan ve CNN Türk Haber Programları Müdürü Cansel Poyraz’ın da işine son verilmişti.

CNNTÜRK’te 2001 yılından beri görev yapan Ahu Özyurt’un işine de son verildi.

CNN Türk, başarılı gazeteci Ahu Özyurt ile yollarını ayırdı. 2001 yılından bu yana CNN Türk’te birçok kademede çalışan Özyurt, kanalda haftada iki akşam “Türkiye’nin Gündemi” programını, sabahları ise hafta içi her gün “10’dan Sonra” programını sunuyordu.

DÜN MORALİ ÇOK BOZUKTU!
Medya Tava; CNN Türk’te hafta içi her gün yayınlanan ’10’Dan Sonrası’ programının sunucusu Ahu Özyurt, CNN Türk haber merkezi yöneticisi Ali Obuz, Kanal D program direktörü Özgül Apaçe ve CNN Türk editörlerinden Alişer Delek ile yolların ayrıldığını öne sürdü.

Özyurt ise haberi yalanlayarak “Halen görevimdeyim. Akşam da yayınım var inşallah” dedi.

Dünkü yayında çok gergin olduğu her halinden belli olan deneyimli sunucu Özyurt, yayının başında günleri karıştırmış “Çarşamba” demiş daha sonra pardon “Cuma” diyerek düzeltmişti.

Yayın süresince yüzünden düşen bin parça olan sunucunun bugün kanaldan ayrıldığı duyuruldu.

UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu