Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Dünya

Poroşenko, Morawiecki ile görüştü

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ile bir araya geldi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Almanya’nın Münih şehrinde temasları kapsamında Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ile biraraya geldi.

Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, 54. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere gittiği Almanya’nın Münih kentinde, Morawiecki ile BM Güvenlik Konseyi üyeliği bağlamında stratejik Ukrayna-Polonya ortaklığı geliştirilmesi ve Rus saldırganlığına karşı eylemlerin koordinasyonunu ele aldı.

Ayrıca ikili savunma işbirliğini güçlendirme yollarını da konuşan, Poroşenko ile Morawiecki, iki ülke arasında polemik konusu olan tarihi konular, enerji sektöründe işbirliği ve Polonya’da geçici olarak işçi konumundaki Ukrayna vatandaşlarının sosyal hak ve özgürlükleri konularında fikir alış verişinde bulundu.

Yunus Erdoğdu – Kiev

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]