Haberler

Neden, devlet gözaltında “ölen” öğretmenin cenazesini vermekten çekindi?

Darbe girişimi soruşturması kapsamında Ümraniye’de 14 gün önce kişisel husumeti olan birileri tarafından “İstanbul İmam’ı” yaftası ile gözaltına alındıktan sonra “fenalaşarak hayatını kaybettiği” açıklanan öğretmen Gökhan Açıkkolu‘nun cenazesini ailesine verilmek istenmedi. Ailesinin yoğun çabaları ile Adli Tıp Kurumu’ndan cenazesi alınan Açıkkolu’nun köyünde defnedileceği belirtildi.

Önce, “Cenazeyi istediğimiz şekilde gömeriz size de göstermeyiz” diyen devlet yetkililerinin şüpheli hareketleri akıllara “gözaltında işkence mi yapıldı da ceset gizleniyor” sorularını getirdi. Suçluluk psikolojisi ile hareket eden devlet yetkililerin şeker komasına giren öğretmenin ilaçlarını vermediği öğrenildi.

“CENAZEMİZİ KENDİMİZ ALMAK ZORUNDA KALDIK”

Ümraniye Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin tarih öğretmeni Gökhan Açıkkolu’nun cenazesi dün otopsi işlemi için Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Açıkkolu’nun otopsi işlemleri bugün tamamlandı.

Aile, Açıkkolu’nun cenazesini kendilerine ait araçla Konya’ya götürmek için yola çıktı. Cenazeyi teslim alan baba Ayhan Açıkkolu, “Biz cenazemizi kendimiz almak zorunda kaldık. Çünkü yetkililer İstanbul’da sadece biz defnederiz o da Ballıca köyüne dediler. Eğer beklerseniz Pazartesi günü belki yazı verilebilir normal vatandaş gibi vefat etti diye dediler” diye konuştu.

“KONYA’DA NE OLACAK ONU DA BİLMİYORUZ”

“Biz de bekletmek istemiyoruz kendi imkanlarımızla defnetmeyi düşünüyoruz”
diyen baba Açıkkolu, “İstanbul ili dahilinde müsaade etmiyorlar OHAL’den dolayı. Ballıca diye bir yer ayarlamışlar vatan hainlerinin olduğu yer. İslami usullere uyulmadan, yıkamadan, cenaze namazı kılmadan sanki bir leşi götürüp çöpe atıyorlar. Benim oğlum vatan haini değil ki. Nasıl oraya gömülmesine razı olayım. Biz zaten çocuklara vatan sevgisi aşılayan insanlarız. Nasıl olabilir vatan haini. Birisi benim oğlumu ihbar etmiş, İstanbul imamı diye. 42 yaşındaydı benim oğlum. Benim oğlum neymiş böyle. Suçu kesinleşmeden suçlu diyerek normal vatandaş gibi defnetmiyorlar” şeklinde konuştu.

ukraynahaber

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu