Haberler

Türkiye ile Ukrayna’nın öncelikli gündemi serbest ticaret anlaşması

İstanbul’da gerçekleşen Birleşmiş Milletler (BM) Dünya İnsani Zirvesi’ne katılan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşerek serbest ticaret anlaşması müzakerelerine hız verme konusunda anlaştı.

İki ülke liderinin öncelikli gündem maddelerinden birisi de serbest ticaret anlaşması çalışmaları oldu. Poroşenko ile Erdoğan, çifte vergilendirmenin önünü almak, karşılıklı yatırımları teşvik ve ekonomik işbirliği geliştirmek için serbest ticaret anlaşması müzakereleri yoğunlaştırma konusunda uzlaştı.

Ayrıca liderler, makine mühendisliği, uçak yapımı ve savunma sanayi alanında yeni projeler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko başkanlığında Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan 5. Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı’nda Ukrayna ile Türkiye arasındaki serbest ticaret anlaşmasının 2016 yılı sonuna kadar imzalanacağı açıklanmıştı.

@erdogduy | YUNUS ERDOĞDU – [email protected]

  1. SERBEST TİCARET ANLAŞMASI 2016’DA İMZALANACAK

    Kategori: Ekonomi

    Ukrayna ile Türkiye arasında ikili ekonomik ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesini teşvik ederek çeşitlendirmek, karşılıklı ticaret hacmini artırmak, ulaştırma, telekomünikasyon ve sanayi altyapısının … Perşembe, 10 Mart 2016

  1. Ukrayna ve Türkiye işbirliğini genişletiyor

    Kategori: Gündem

    … “Siyasi, ekonomik ve askeri alanda işbirliğimizin derinleşmesinin temelini attığımıza inanıyorum. İlişkilerimizi derinleştiriyoruz, ticareti genişletiyoruz, serbest ticaret bölgesi anlaşmasını imzalamaya … Cumartesi, 14 Mayıs 2016

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu