Haberler

[VİDEO ve FOTO GALERİ] Ukrayna basını: Ankara’da patlama 34 ölü, 125 yaralı

Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın göbeğinde Kızılay’da bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 2’si saldırgan 34 kişi öldü 125 kişi yaralandı. Çok sayıda kişiden de haber alınamıyor. Ukrayna’da yayın yasağı olmadığı için medya kuruluşları ve televizyon kanalları, Ankara’daki saldırının görüntü ve haberlerini periscope üzerinden canlı takip ediyor. Türkiye’de kapatılan Twitter’de ise Ankara Ukrayna gündeminin ilk sırasında yer aldı.

Ukrayna devlet haber ajansı Ukrinform, saldırı anı ve sonrası açıklamaları abonelerine servisledi. Haberlerde artan can kayıpları, yetkililerin açıklamaları ve patlamanın yeni video görüntüleri ivedilikle yayınladı.

Ülkenin önde gelen haber ajanslarından UNİAN, yakından takip ettiği Ankara saldırısıyla ilgili abonelerine peş peşe haberler servisledi.

UNN (Ukrayna Milli Haberleri) Haber Ajansı ise patlama anından itibaren abonelerine Ankara saldırısıyla 6 ayrı haber yaptı.

Ankara saldırısını yakından takip eden Ukrayinski Novini ve Liga haber ajansı da gelişmelerle ilgili çok sayıda haber yaptı.

Ülkedeki önde gelen gazeteleri; Segodnya, Den, Delo, Faktı ve Zerkalo Nedeli haberi okurlarına ulaştırdı.

Patlama ülkenin haftalık haber dergisi Korrespondent’in web sitesinde video ve fotoğraflarla geniş yer aldı. Ukraynalı çok sayıda haberlere yorum yazdı

Dojd tv ise canlı yayında verdi olay yeri görüntülerini sitesi periscope üzerinden veren Dojtv’nin online videosunu 12 binden fazla Ukraynalı canlı izledi.

KONSTANTİN KONEVETS | UKRAYNAHABER.COM

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu