Haberler

[FOTO GALERİ] Ankara saldırısı, Ukrayna basınında geniş yer aldı

Dün akşam saatlerinde Ankara’da askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırı Ukrayna basınında geniş yer aldı. Ukrayna’daki yayın kuruluşları ve televizyon kanalları, Ankara’daki saldırının görüntü ve haberlerini yakından takip ediyor.

Ukrayna devlet haber ajansı Ukrinform, saldırı anı ve sonrası açıklamaları abonelerine servisledi. Saldırı sonrasında, Türkiye’deki yetkililerin açıklamalarının yanı sıra batı ülkeleri ve NATO’dan açıklamaları da ayrı ayrı haberleştiren Ukrinform, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın da taziyelerini yayınladı.

Ülkenin önde gelen haber ajanslarından UNİAN, yakından takip ettiği Ankara saldırısıyla ilgili abonelerine peş peşe 10 haber servisledi. Haberlerde artan can kayıpları, yetkililerin açıklamaları ve patlamanın yeni video görüntüleri ivedilikle yayınladı.

UNN (Ukrayna Milli Haberleri) Haber Ajansı ise patlama anında itibaren abonelerine Ankara saldırısıyla 13 haber yaptı. UNN; Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamalarını, Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenük’ün taziyesi, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nin ‘Ukraynalı can kaybının olmadığı’ yönündeki açıklamaları da ayrı ayrı haberleştirdi. UNN’un aboneleri Ankara saldırısına ilişkin haberlere geniş yer verdi.

Ankara saldırısını yakından takip eden Ukrayinski Novini ve Liga haber ajansı da gelişmelerle ilgili çok sayıda haber yaptı.

Ülkedeki önde gelen gazeteleri; Segodnya, Den, Delo, Faktı ve Zerkalo Nedeli haberi okurlarına ulaştırdı.

Patlama ülkenin haftalık haber dergisi Korrespondent’in web sitesinde video ve fotoğraflarla geniş yer aldı. Korrespondent, sitesi ayrıca Ankara saldırısında çekilen bir fotoğrafı günün fotoğrafı seçti. Haberlere kayıtsız kalmayan çok sayıda Ukraynalı yaptıkları yorumlarda terör guruplarının yanı sıra Türkiye’nin komşu ülkelerini suçladı.

YUNUS ERDOĞDU | UKRAYNAHABER.COM

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu