Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Poroşenko: NATO ile ilişkilerimiz en üst düzeyde

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna ile NATO’nun ilişkilerinin en üst düzeyde olduğunu söyledi.

Brüksel’de resmi temaslarda bulunan Poroşenko, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Poroşenko ile Stoltenberg ortak basın açıklaması yaptı.

Poroşenko, “Burada NATO’nun genel merkezinde bir araya gelmemiz Ukrayna ile NATO’nun ilişkilerinin en yüksek seviyede olduğunun bir göstergesidir. Bu zor zamanlarda NATO’nun güvenilir bir şekilde Ukrayna’ya destek olmasından ve yıkılmaz dayanışmasından dolayı minnettarız.” dedi.

Ukrayna ile NATO işbirliğinin geleceğini konuştuklarını ifade eden Poroşenko; “Benim amacım, Ukrayna’nın amacı 2020 yılına kadar Ukrayna silahlı kuvvetlerini, NATO’nun silahlı kuvvetleri ile uyumlu hale getirmek. Bu yöndeki yol haritamız, askeri doktrinimiz Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi (RNBO) tarafından da onaylandı. Eminim ki reformları kararlı bir şekilde hayata geçireceğiz.” şeklinde konuştu.

NATO karargahında incelemelerde bulunan Poroşenko, şeref defterini imzalayarak askerlerden bilgi aldı.

Yakın zaman içerisinde Ukrayna ile NATO arasında bir dizi savunma anlaşmasının imzalanması bekleniyor.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]