Haberler

AKP hükümetinin ilk dört günü; Rus uçağı düşürüldü, Dündar ve Gül tutuklandı, Tahir Elçi öldürüldü!

Türkiye’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kabinesi 24 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

Kabinenin onaylanmasının üzerinden sadece dört gün geçti. Peki, bu süre zarfında neler oldu? 1 Kasım seçiminden sonra yüzde 49,5 oy ile hükümet kurma görevini devralan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu 64’üncü hükümet döneminin ilk gününde Rusya’nın uçağı düşürüldü; ikinci gününde Can Dündar ve Erdem Gül tutuklandı; üçüncü gününde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi öldürüldü. Anadolu insanına yapılan ve aralıksız devam baskı ve zulümleri yazmıyoruz bile…

24 KASIM: RUSYA UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Kabinenin onaylandığı gün Türkiye, Suriye sınırında Rusya Ordusu’na ait bir savaş uçağı düşürdü. Cumhurbaşkanlığı’ndan önce Türkiye’nin hava sahasını ihlal ettiği ve uyarılara da aldırmadığı için angajman kuralları çerçevesinde düşürülen uçağın Su-24 tipi Rus uçağı olduğu kaydedildi. Daha sonra ise “İlk bilgilendirme notunda Rus uçağı olduğuna dair ifade, basındaki haberlerden hareketle kullanılmıştır. Yani Rus uçağı olduğu tahmin ediliyor anlamında” açıklaması geldi.

26 KASIM: CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL TUTUKLANDI

Hükümetin onaylanmasının üçüncü gününde Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’ları haberlerinde “terör örgütüne yardım, casusluk ve devlet sırlarını ifşa etmek” iddiasıyla tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildiler.

28 KASIM: TAHİR ELÇİ ÖLDÜRÜLDÜ

Hükümetin onaylanmasının  beşinci gününde sonra Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, basın açıklaması yaptıktan sonra silahlı saldırıya uğradı. Elçi, başına isabet eden tek kurşun nedeniyle hayatını kaybetti. Ön otopsi raporunda Elçi’nin ölümüne ensesinden giren tek kurşunun sol gözünden çıkmasının neden olduğu belirtildi.

www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu